Reklama

8 części prawdy

6/10
ocena 3
 • USA 2008
 • 90 min
 • Tytuł oryginalny: Vantage Point
thriller: Film "8 części prawdy" to sprawnie zrealizowany dynamiczny thriller w gwiazdorskiej obsadzie. Fabuła tej produkcji opiera się na interesującym pomyśle, który polega na przedstawieniu wydarzenia z wielu punktów widzenia. Dopiero zestawienia ich wszystkich pozwala dociec prawdy.
Akcja "8 części prawdy" toczy się w Hiszpanii, gdzie zostaje zorganizowana konferencja, której tematem przewodnim jest globalna walka z terroryzmem. Jednym z głównych uczestników sesji jest prezydent Stanów Zjednoczonych, Ashton (William Hurt). Polityk wygłasza przemówienie na placu w Salamance, gdzie gromadzą się tłumy. Nagle rozlegają się dwa strzały. Ranny przywódca pada na ziemię. Szybko wybucha panika. Chaos wzmaga jeszcze wybuch bomby.
Po zamachu jego kulisy odsłaniają wydarzenia obserwowane przez osiem osób. Wśród nich znajdują się agenci służb specjalnych Thomas Barnes (Dennis Quaid) i Kent Taylor (Matthew Fox), którzy ochraniali głowę państwa, amerykański turysta Howard Lewis (Forest Whitaker), który nakręcił całe wydarzenie za pomocą kamery wideo, oraz producentka wiadomości telewizyjnych Rex (Sigourney Weaver), która na żywo relacjonuje milionom widzów przebieg zdarzeń. Próbują oni na własną rękę odnaleźć i zidentyfikować zamachowca. Niespodziewanie odkrywają szokującą prawdę.

Występują

Pokaż wszystkich

Twórcy

Inne filmy tego reżysera (3)

Pete Travis
 • Ostatnia partia

  rok: 2009, kraj produkcji Wielka Brytania, gatunek: thriller

 • Omagh

  rok: 2004, kraj produkcji Irlandia, Wielka Brytania, gatunek: dramat polityczny

 • Henryk VIII

  rok: 2003, kraj produkcji Wielka Brytania, gatunek: dramat historyczny

Najnowsze artykuły w serwisie