Reklama

Jasne błękitne okna

5/10
ocena 3
 • Polska 2006
 • 88 min
film obyczajowy: Przedstawiający historię niezwykłej przyjaźni film "Jasne błękitne okna" jest trzecim obrazem w karierze reżyserskiej znanego aktora Bogusława Lindy, który gra tu także jedną z ról. Scenariusz produkcji powstał na podstawie pomysłu aktorki Beaty Kawki i inspirowany jest jej życiem. Na planie towarzyszy jej Joanna Brodzik.
Główne bohaterki filmu "Jasne błękitne okna", Beata (Beata Kawka) i Sygita (Joanna Brodzik), wychowywały się razem w niewielkich Maciejowicach. Przed laty przyrzekły sobie, że nic ich nie rozdzieli. Mimo tych zapewnień drogi obu kobiet rozchodzą się. Beata, utalentowana wiolonczelistka, wybiera życie w wielkim mieście, gdzie poświęca się karierze aktorskiej. Wraz z mężem Arturem (Bogusław Linda), dyrektorem programowym jednej ze stacji telewizyjnych, prowadzi luksusowe życie. Niestety, tylko pozornie jest osobą spełnioną. W rzeczywistości czuje się osamotniona, a swoje sukcesy okupiła licznymi upokorzeniami.
Tymczasem Sygita pozostała w Maciejowicach, gdzie żyje u boku męża Marka (Jacek Braciak). Razem wychowują córkę Marysię (Wiktoria Kiszakiewicz). Życie rodzinne kobiety nie przypomina sielanki. Partner Sygity jest alkoholikiem, co zmusza ją do utrzymywania całej rodziny z krawiectwa.
Pewnego wieczoru, kiedy Beata świętuje swój udany występ w telewizji, dzwoni do niej Sygita. Gratuluje dawnej przyjaciółce i zaprasza do Maciejowic, zapewniając, że wszyscy w miasteczku są z niej bardzo dumni. Beata skwapliwie korzysta z zaproszenia. Rzuca wszystko i wyrusza w rodzinne strony na spotkanie z Sygitą. Niespodziewane okoliczności poddają ich przyjaźń ciężkiej próbie.

Występują

Pokaż wszystkich

Twórcy

Kiedy w TV?

Inne filmy tego reżysera (3)

Bogusław Linda
 • Koniec

  rok: 1988, kraj produkcji Polska, gatunek: film katastroficzny

 • Seszele

  rok: 1990, kraj produkcji Polska, gatunek: dramat obyczajowy

 • Sezon na leszcza

  rok: 2001, kraj produkcji Polska, gatunek: film sensacyjny

Najnowsze artykuły w serwisie