Reklama

Zła kobieta

6/10
ocena 3
  • USA 2011
  • 92 min
  • Tytuł oryginalny: Bad Teacher
komedia: "Zła kobieta" w reżyserii Jake'a Kasdana oferuje nie tylko lekki humor, ale momentami także naprawdę mocne żarty i cięte dialogi. Zapełniające film postaci zostały przez jego twórcę wyraziście zarysowane. Duża w tym oczywiście również zasługa udanych kreacji aktorskich. A w obsadzie m.in. Cameron Diaz i Justin Timberlake.
Grana w komedii "Zła kobieta" przez Cameron Diaz Elizabeth Halsey to leniwa i próżna dziewczyna. Pracuje ona jako nauczycielka, ale zawód ten wybrała przez przypadek. Już na pierwszy rzut oka widać, że nie jest on jej powołaniem. Kobieta przeklina, nie stroni od używek, a uczniowie kompletnie jej nie obchodzą. Marzy tylko o tym, żeby poślubić swojego bogatego chłopaka i wreszcie porzucić znienawidzoną pracę.
Tymczasem narzeczony Elizabeth, który wkrótce miał się stać jej mężem, nagle z nią zrywa. Tytułowa bohaterka filmu "Zła kobieta", zdenerwowana figlem, który spłatał jej los, natychmiast zaczyna rozglądać się za kolejnym, odpowiednio sytuowanym mężczyzną, z którym mogłaby stanąć przed ołtarzem. Elizabeth usiłuje uwieść przystojnego i majętnego Scotta (Justin Timberlake), który właśnie rozpoczął pracę w tej samej szkole. Gdy dowiaduje się, że podobają mu się kobiety z dużymi piersiami, postanawia poddać się operacji plastycznej. Ponieważ jednak taki zabieg jest drogi, desperacko próbuje zdobyć pieniądze. Akcja komedii "Zła kobieta" dodatkowo się komplikuje, gdy w Elizabeth zakochuje się szkolny wuefista Russell (Jason Segel), a do walki o względy Scotta włącza się nadgorliwa Amy (Lucy Punch).

Występują

Pokaż wszystkich

Twórcy

Inne filmy tego reżysera (4)

Jake Kasdan
Więcej filmów (4)

Najnowsze artykuły w serwisie