Janikowski i Bonk spisali się na medal!

Poniedziałek, 6 sierpnia 2012 (21:30)

Reprezentacja Polski na Igrzyskach Olimpijskich w Londynie wzbogaciła się o kolejne dwa brązowe medale. Damian Janikowski w zapasach w stylu klasycznym i Bartłomiej Bonk w podnoszeniu ciężarów zajęli trzecie miejsca na podiach.

Zdjęcie

Damian Janikowski w kwalifikacjach walczył z Turkiem Nazmim Avlucą /MANAN VATSYAYANA /AFP
Damian Janikowski w kwalifikacjach walczył z Turkiem Nazmim Avlucą
/MANAN VATSYAYANA /AFP

To miał być dzień, w którym polscy kibice liczyli na medale, ale... wywalczone przez Annę Rogowską i Marcina Dołęgę. Tymczasem - nie pierwszy raz - faworyci zawiedli. Anna Rogowska spaliła trzy próby skoku o tyczce i odpadła z rywalizacji, właściwie zanim się ona na dobre rozpoczęła. Z kolei Marcin Dołęga w żadnym z podejść nie zdołał udźwignąć 190 kg w rwaniu i przestał się liczyć w klasyfikacji.

Za to o wiele lepiej radził sobie Bartłomiej Wojciech Bonk startujący w tej samej kategorii co Marcin Dołęga - do 105 kg. Po rwaniu, w którym za trzecim podejściem zaliczył 190 kg, uplasował się na pierwszym miejscu. W pierwszej próbie w podrzucie spalił 219 kg. W drugiej zaliczył 220 kg i na koniec próbował zaatakować złoty medal, ale nie udało mu się udźwignąć 225 kg. Ostatecznie z łącznym wynikiem 410 kg zajął trzecie miejsce. Złoty medal przypadł Ukraińcowi Ołeksijowi Torochtijowi, a na drugim miejscu rywalizację zakończył Irańczyk Navab Nasirshelal.

Również zapaśnicy wreszcie doczekali się medalu. Damian Janikowski startujący w kategorii do 84 kg w zapasach w stylu klasycznym, pokonał w dwóch rundach reprezentanta Francji, Meloniniego Noumonvi, i zasłużenie zdobył brązowy krążek.

Zabrakło też nieco szczęścia siatkarzom plażowym. Grzegorz Fijałek i Mariusz Prudel po zaciętej walce dali się pokonać w ćwierćfinale mistrzom świata z Brazylii 1:2.

Odnotujmy też, że Anna Jesień z czasem 56,28 sek zajęła dopiero 7. miejsce w półfinale biegu na 400 m przez płotki.

Artykuł pochodzi z kategorii: Sport