Reklama

Billy i Colette

4/10
ocena 2
  • Francja, Holandia 2004
  • 94 min
  • Tytuł oryginalny: Mon ange
dramat obyczajowy: Bohaterką dramatu "Billy i Colette" jest młoda i ładna prostytutka - Colette (Vanessa Paradis). Kobieta boi się rozstania ze swoim partnerem, Romainem (Eduardo Noriega). By mężczyzna jej nie porzucił, okłamuje go, że będzie miała dziecko. Zdesperowana, stara się rzeczywiście zajść w ciążę, ale bez rezultatu.
Pewnego dnia do Colette dzwoni jej koleżanka po fachu, Peggy (Claude Perron), która właśnie wyszła z więzienia. Prosi ją, by odebrała z domu dziecka jej syna, Billy'ego (Vincent Rottiers). Mówi też, że chłopak ma klucz do skrytki na dworcu, gdzie Peggy ukryła przed swoim sutenerem, Kovarskim (Eric Ruf), zarobione pieniądze.
Colette postanawia spełnić prośbę koleżanki. Gdy odbiera chłopca z sierocińca, przekonuje się, że nie jest on już małym dzieckiem. Ma bowiem 17 lat. Sytuacja obydwojga bohaterów filmu "Billy i Colette" komplikuje się, gdy dowiadują się wkrótce o śmierci Peggy i muszą uciekać przed Kovarskim. Mężczyzna zamierza odebrać im pieniądze, które uważa za swoje.

Występują

Pokaż wszystkich

Twórcy

Najnowsze artykuły w serwisie