Reklama

Chłopiec z latawcem

6/10
ocena 3
 • USA, Chiny 2007
 • 128 min
 • Tytuł oryginalny: The Kite Runner
dramat obyczajowy: Będący adaptacją powieści Khaleda Hosseiniego "Chłopiec z latawcem" pokazuje obraz targanego licznymi konfliktami Afganistanu. Film otrzymał liczne wyróżnienia, wśród nich nominacje do BAFTY, Złotego Globu i Oscara.
Pod koniec lat 70. XX w. w Kabulu dorasta, należący do zamożnej i szanowanej rodziny, Amir (Zekeria Ebrahimi). Jego najlepszym przyjacielem jest Hassan (Ahmad Khan Mahmoodzada) - syn zaufanego służącego ojca (Homayoun Ershadi). Amir jako Pasztun nie powinien utrzymywać kontaktów z członkiem plemienia Hazarów - Hassanem. Mimo to chłopcy są nierozłączni. Wspólnie przygotowują się do mistrzostw w puszczaniu latawców. Jest to jedna z najważniejszych imprez w życiu młodych Afgańczyków. Niestety, po zwycięskim turnieju Hassan zostaje napadnięty przez bandę wyrostków, którzy wytykają mu jego pochodzenie. Będący świadkiem zdarzenia Amir nie ma odwagi stanąć w obronie kolegi.
Akcja filmu "Chłopiec z latawcem" zmienia bieg, gdy do Afganistanu wkraczają wojska radzieckie. Amir wyjeżdża z ojcem do USA. Mija wiele lat. Pewnego dnia dorosły Amir (Khalid Abdalla), który został pisarzem, dowiaduje się o tragicznej śmierci Hassana, zabitego wraz z żoną przez talibów. Mężczyzna postanawia pojechać do ojczyzny, by uratować osieroconego syna dawnego kolegi.

Występują

Pokaż wszystkich

Twórcy

Inne filmy tego reżysera (6)

Marc Forster
 • Zostań

  rok: 2005, kraj produkcji USA, gatunek: thriller

 • Przypadek Harolda Cricka

  rok: 2006, kraj produkcji USA, gatunek: komediodramat

 • Marzyciel

  rok: 2004, kraj produkcji USA, Wielka Brytania, gatunek: dramat biograficzny

Więcej filmów (6)

Najnowsze artykuły w serwisie