Reklama

Elegia

3/10
ocena 2
 • Polska 1979
 • 84 min
dramat wojenny: "Elegia" to dramat wojenny produkcji polskiej z 1979 roku. Jego reżyser Paweł Komorowski postanowił nakręcić historię opartą na prawdziwych wydarzeniach.

Film "Elegia" przenosi widza do stycznia 1945 roku, gdy II wojna światowa powoli dobiega końca. Jeden z oddziałów piechoty Ludowego Wojska Polskiego próbuje przedrzeć się przez zaminowane pole i wpada w pułapkę Niemców. Wróg otacza Polaków i po zaciekłej potyczce zmusza do odwrotu. Niemcy zabijają rannych żołnierzy pozostałych na placu boju, a tych, którzy mogą chodzić na własnych siłach, przenoszą i zamykają w folwarku. Wśród pojmanych żołnierzy narasta przeświadczenie, że następnego dnia czeka ich śmierć w wyniku rozstrzelania. Niemcy są tu bezlitośni.

Historia polskich jeńców ukazanych w dramacie "Elegia" zmienia się w momencie, gdy następuje ewakuacja wsi, w której są przetrzymywani. Chcą skorzystać z zamieszania, jakie powstaje w wyniku próby przemieszczania porwanych w inne miejsce. Niestety nie wszystko idzie po ich myśli.

Występują

Pokaż wszystkich

Twórcy

Inne filmy tego reżysera (20)

Paweł Komorowski
 • Sobótki

  rok: 1965, kraj produkcji Polska, gatunek: dramat obyczajowy

 • Pięciu

  rok: 1964, kraj produkcji Polska, gatunek: dramat psychologiczny

 • Czerwone i białe

  rok: 1975, kraj produkcji Polska, gatunek: dramat obyczajowy

Więcej filmów (20)

Najnowsze artykuły w serwisie