Reklama

Rewers

7/10
ocena 4
 • Polska 2009
 • 96 min
 • Nagrody: Orły, Złote Lwy - Gdynia
czarna komedia: "Rewers" Borysa Lankosza to zaskakująca, pełna ironii produkcja będąca udanym połączeniem różnych gatunków filmowych. W tym obsypanym nagrodami filmie, m.in. 11 nagród na FPFF w Gdyni, w tym Złoty Lew, wystąpiła śmietanka polskiego aktorstwa. Na ekranie pojawiają się m.in. Agata Buzek, Krystyna Janda czy znakomity Marcin Dorociński.
Warszawa, lata 50. XX wieku. Nieśmiała romantyczka Sabina Jankowska (Agata Buzek) pochodzi z inteligenckiej rodziny. Pracuje w dziale poezji redakcji jednego ze stołecznych wydawnictw. Mieszka z matką Ireną (Krystyna Janda) oraz ekscentryczną babką (Anna Polony) i choć skończyła trzydzieści lat, wciąż pozostaje samotna. Zaniepokojona tym matka postanawia znaleźć Sabinie męża. W mieszkaniu Jankowskich w przedwojennej kamienicy zaczynają więc pojawiać się kolejni adoratorzy ubiegający się o rękę dziewczyny. Ta jednak pozostaje nieczuła na ich starania.
Pewnego wieczoru na wracającą do domu bohaterkę filmu "Rewers" napadają rabusie. Z opresji ratuje ją przystojny młody mężczyzna, Bronisław (Marcin Dorociński). Zaczynają się spotykać i Sabina szybko obdarza go uczuciem. Wkrótce jednak okazuje się, że intencje jej tajemniczego wielbiciela nie są szczere.

Występują

Pokaż wszystkich

Twórcy

Inne filmy tego reżysera (8)

Borys Lankosz
 • Kazimierz zamknięty

  rok: 2004, kraj produkcji Polska, gatunek: film krótkometrażowy

 • Polacy, Polacy

  rok: 2002, kraj produkcji Polska, gatunek: film dokumentalny

 • Radegast

  rok: 2008, kraj produkcji Polska, gatunek: film dokumentalny

Więcej filmów (8)

Najnowsze artykuły w serwisie