Reklama

Twin Peaks: Ogniu, krocz ze mną

6/10
ocena 3
  • USA, Francja 1992
  • 135 min
  • Tytuł oryginalny: Twin Peaks: Fire Walk with Me
thriller: Mroczny obraz "Twin Peaks: Ogniu, krocz ze mną" autorstwa Davida Lyncha nawiązuje do kultowego serialu tego samego reżysera. Akcja filmu opowiada o ostatnich siedmiu dniach z życia Laury Palmer, której morderstwo stało się punktem wyjścia fabuły serialu. W obu produkcjach ogromną rolę odgrywa wspaniała muzyka Angela Badalamentiego.
Agent specjalny FBI Chester Desmond (Chris Isaak) i jego asystent Sam Stanley (Kiefer Sutherland) prowadzą śledztwo w sprawie popełnionego w Waszyngtonie morderstwa młodej kelnerki Teresy Banks (Pamela Gidley). Gdy Desmond trafia na ślad zabójcy, przepada w tajemniczych okolicznościach. Tymczasem agent Dale Cooper (Kyle MacLachlan) ma prorocze wizje, z których wynika, że zbrodniarz zaatakuje ponownie.
Gdy w filmie "Twin Peaks: Ogniu, krocz ze mną" mija rok od tamtych wydarzeń, akcja przenosi się do tytułowego miasteczka leżącego w stanie Oregon. Miejscowa piękność, Laura Palmer (Sheryl Lee), ma wielu adoratorów. Jest związana z dostarczającym jej narkotyków dilerem Bobbym Briggsem (Dana Ashbrook) i romantycznym wielbicielem Jamesem Hurleyem (James Marshall). Pewnego dnia dziewczyna wyznaje swojej najbliższej przyjaciółce Donnie Hayward (Moira Kelly), że każdej nocy zakrada się do niej demoniczny Bob. Wkrótce wychodzi na jaw, że to jej cierpiący na rozdwojenie jaźni ojciec, Lelan (Ray Wise).

Występują

Pokaż wszystkich

Twórcy

Inne filmy tego reżysera (11)

David Lynch
Więcej filmów (11)

Najnowsze artykuły w serwisie