Reklama

Dwaj faceci na zakręcie w "Fisher King"

Środa, 19 grudnia 2012 (11:49)

Niebawem w sobotnim Salonie Filmowym na kanale CBS Europa nadany zostanie komediodramat Terry’ego Gilliama – „Fisher King”. Jack jest prezenterem radiowym, który słynie ze swojego niewyparzonego języka. Jego kariera kończy się, gdy udziela na antenie porady, która prowadzi do tragedii – szaleniec zabija kilkanaście osób w restauracji...

Zdjęcie

"Fisher King" /fot  /materiały prasowe
"Fisher King"
/fot /materiały prasowe


Jack jest na dnie. Pewnego dnia mężczyzna spotyka Parry’ego, bezdomnego wierzącego, że jest rycerzem Okrągłego Stołu. Parry był naukowcem, jednak od tragicznej śmierci żony mieszka na ulicy. Między mężczyznami nawiązuje się przyjaźń. Jack postanawia wesprzeć Parry’ego w poszukiwaniu Świętego Graala w Nowym Jorku.

Zdjęcie

/fot /materiały prasowe

"Fisher King" opowiada o spotkaniu dwóch życiowych rozbitków. Dręczony wyrzutami sumienia Jack szuka zapomnienia w alkoholu, Parry ucieka od bolesnej rzeczywistości w świat fantazji. Jest to świat szaleńca - tak właśnie ludzie postrzegają nowojorskiego błędnego rycerza. W przyjaźni z prześladowanym przez smoki i własne demony Parrym Jack odnajduje szansę na odkupienie.

Produkcja Terry’ego Gilliama to współczesna baśń, eklektyczny obraz, w którym reżyser miesza gatunki filmowe, bawi się konwencjami, wzrusza, rozśmiesza, a jednocześnie opowiada przejmującą, wiarygodną psychologicznie historię o samotności i bólu.

Wykreowany na ekranie świat to zasługa między innymi odpowiedzialnego za zdjęcia Rogera Pratta. Największą siłą "Fisher Kinga" jest świetne aktorstwo: Jeff Bridges jako Jack, poruszający Robin Williams jako Parry (jedna z najlepszych kreacji amerykańskiego aktora), a także partnerujące im Mercedes RuehlAmanda Plummer.

"Fisher King" zobaczymy w sobotę, 22 grudnia o godz. 22:05 na antenie CBS Europa.


 

Artykuł pochodzi z kategorii: Filmy TV

Reklama