Reklama

Filmowa uczta w TVP 2

Wtorek, 6 listopada 2012 (09:40)

Na długie jesienne wieczory telewizyjna Dwójka przygotowała dla swoich widzów wiele filmowych niespodzianek.

Zdjęcie

"Tajne przez poufne" /  /TVP
"Tajne przez poufne"
/ /TVP

Święty interes

Dwaj bracia, Leszek (Piotr Adamczyk) i Janek (Adam Woronowicz), wracają do rodzinnej wsi na pogrzeb dawno niewidzianego ojca. Leszek wyjechał kilkanaście lat temu do Szwecji, ożenił się z piękną, młodą Tajką (Patricia Kazadi) i nie utrzymywał prawie żadnych kontaktów z ojcem. Janek prowadzi kawalerskie życie w Krakowie, ale i on niechętnie zaglądał do zapyziałej, podgórskiej wioski. Pogrzeb zmusza obu braci do powrotu i włączenia się w nieprzyjemny, nieco dziwny (zwłaszcza dla azjatyckiej żony Leszka) obrzęd. W chwili, gdy okazuje się, że ojciec całą ziemię i dom przekazał fundacji, pozostawiając tylko jakieś graty i rozklekotany seledynowy samochód - Warszawa M-20 - w stodole, ich irytacja i gniew sięgają szczytu. Jednak mieszkańcy wsi wykazują niezrozumiałe i bardzo nachalne zainteresowanie losami niesprawnego pojazdu...
"Święty interes" reż. Maciej Wojtyszko, środa 7 listopada, godz. 21:45

Zdjęcie

"Scoop: Gorący temat"
/ /TVP

Scoop: Gorący temat

Komedia kryminalna. Bohaterką filmu jest amerykańska studentka dziennikarstwa (Scarlett Johansson), która przyjeżdża do Londynu na wakacje. Kiedy przypadkowo wplątuje się w śledztwo w sprawie niewyjaśnionych morderstw, postanawia napisać na ten temat artykuł wszech czasów i na własną rękę zająć się poszukiwaniem mordercy.
"Scoop: Gorący temat" reż. Woody Allen, czwartek 8 listopada, godz. 22:05

Taxi 4

Niecodzienne perypetie niecodziennego duetu - uwielbiającego niebezpieczną jazdę taksówkarza Daniela (Samy Naceri) oraz jego przyjaciela - niezdarnego policjanta Emiliena (Frederic Diefenthal). Tym razem staną przed największym wyzwaniem - będą walczyć z belgijską mafią!
"Taxi 4" reż. Pierre Morel, piątek 9 listopada, godz. 21:45

Zdjęcie

"Tajne przez poufne"
/ /TVP

Tajne przez poufne

Tajny agent CIA, Osbourne Cox (John Malkovich), stara się nie stracić pracy. Problemy zawodowe i osobiste Cox rekompensuje sobie obwitym spożyciem alkoholu. Harry Pfarrer (George Clooney), szeryf w ministerstwie skarbu, umawia się na internetowe randki za plecami żony, konstruuje erotyczne zabawki, a także sypia z nieszczęśliwą żoną Osbourna. Kiedy Ozzie wylatuje z pracy, decyduje się opisać poufne działania CIA. Szkic wspomnień trafia jednak do jednej z kochanek Harry’ego, szalonej pracownicy siłowni Litzke (Frances McDormand) i jej nierozgarniętego kolegi z pracy Chada Feldheimera (Brad Pitt). Pewni tego, że są w posiadaniu ściśle tajnych informacji postanawiają na tym zarobić.
"Tajne przez poufne" reż. Joel Coen, Ethan Coen, czwartek 15 listopada, godz. 22:05

Next

Cris Johnson (Nicolas Cage) jest pokazowym magikiem w Las Vegas. Posiada unikalną umiejętność widzenia zdarzeń krótko przed tym zanim się wydarzą. Z tego też powodu, jako dziecko był narażony na wiele okrutnych eksperymentów przeprowadzanych przez rządowych naukowców i lekarzy. Zmiana nazwiska oraz nowa tożsamość pozwoliły mu rozpocząć nowe życie z dala od jego dawnych prześladowców. Wszystko się zmienia, kiedy Los Angeles staje w obliczu zagłady nuklearnej. FBI wysyła swoją agentkę Callie Ferris (Julianne Moore), by ta wytropiła Crisa i namówiła go do współpracy. Cris po raz pierwszy w życiu staje przed prawdziwym wyzwaniem. Zdaje sobie sprawę, że w jego rękach spoczywa klucz do uratowania milionów ludzkich istnień. Ale czy zdecyduje się na to, by znów stać się "królikiem doświadczalnym" rządu?
"Next" reż. Lee Tamahori, piątek 16 listopada, godz. 21:45

Szósty zmysł

Doktor Malcolm Crowe (Bruce Willis) jest psychologiem dziecięcym. Jego sześcioletni pacjent (Haley Joel Osment) ma niezwykłą i dość uciążliwą dla siebie samego zdolność widzenia otaczających go duchów zmarłych. Chłopiec żyje w ciągłym strachu, zwierza się tylko doktorowi Crowe'owi. Kiedy jednak psycholog decyduje się bliżej przyjrzeć nietypowym zdolnościom małego pacjenta, prowadzi to do całkiem nieoczekiwanego finału...
"Szósty zmysł" reż. M. Night Shyamalan, sobota 17 listopada, godz. 22:05

Zdjęcie

"Jańcio Wodnik"
/ /TVP

Jańcio Wodnik

Na polnej drodze wędrowny dziad (Olgierd Łukaszewicz) znajduje kobyłkę, która - obita i schorowana - zdycha. Dziad grzebie kobyłkę i rzuca klątwę na wioskę, w której zamęczono zwierzę. W wiosce mieszka Jańcio (Franciszek Pieczka), filozof, człowiek kochający życie i swoją młodą żonę, Weronkę (Grażyna Błęcka-Kolska). Jańcio żyje w zgodzie z Bogiem i nie przypuszcza, że zostanie przez niego wystawiony na próbę. Wkrótce przekonuje się o posiadanej mocy czynienia cudów. Zostawia swoją ciężarną żonę i rusza w świat, obiecując wrócić przed rozwiązaniem.
"Jańcio Wodnik" reż. Jan Jakub Kolski, niedziela 18 listopada, godz. 0:30


Artykuł pochodzi z kategorii: Filmy TV

Reklama