Reklama

Filmowe hity w "Kocham kino"

Czwartek, 8 listopada 2012 (10:59)

W czwartkowym cyklu "Kocham kino", TVP 2 proponuje nam filmowe hity takie jak: "Vicky, Cristina, Barcelona" Woody’ego Allena oraz poruszającego „Proroka” Jacquesa Audiarda. Produkcje zobaczmy w drugiej połowie listopada, na antenie Dwójki!

Zdjęcie

Penelope Cruz, Javier Bardem i Scarlett Johansson w filmie "Vicky, Cristina, Barcelona" /fot  /materiały prasowe
Penelope Cruz, Javier Bardem i Scarlett Johansson w filmie "Vicky, Cristina, Barcelona"
/fot /materiały prasowe

 W czwartkowym cyklu "Kocham kino" zobaczymy:

"Vicky, Cristina, Barcelona"

Vicky (Rebecca Hall) i Cristina (Scarlett Johansson) przylatują do Barcelony na wspólne wakacje. Obie bardzo się od siebie różnią. Rozsądna Vicky zaraz po wakacjach ma wyjść za mąż. Jej narzeczony to pracujący w wielkiej korporacji Doug (Chris Messina), z którym zamierza spędzić resztę życia. Z kolei Cristina nieustannie poszukuje radości i sensu życia, nie rezygnuje z żadnej okazji, aby spróbować sił w czymś nowym.

Pewnego wieczoru podczas wernisażu, dziewczynie wpada w oko mężczyzna. Wieść niesie, że zabójczo przystojny Juan Antonio (Javier Bardem) jest uwikłany w skomplikowaną relację z byłą żoną (Penelope Cruz), osobą równie ekscentryczną i utalentowaną jak on. Tego samego wieczoru Juan Antonio podchodzi do stolika, przy którym Amerykanki jedzą kolację i zachęca je, by poleciały z nim do Oviedo, gdzie raczyliby się winem oraz poznawali uroki miasteczka

Zdjęcie

Javier Bardem
/fot /materiały prasowe

Woody Allen podkreślał w wywiadach, że nakręcił ten film z wielkiej miłości do Barcelony. - Barcelona jest bardzo piękna wizualnie i ma niezwykłą, romantyczną wrażliwość - mówił. Z kolei Penelope Cruz zaangażował po tym, jak zobaczył ją w filmie "Volver" Pedro Almodovara. Dla Scarlett Johansson była to już trzecia rola u Allena. Wcześniej wystąpiła w filmach: "Wszystko gra" oraz "Scoop - Gorący temat".

"Vicky, Cristina, Barcelona" zobaczymy w czwartek, 22 listopada, o godz. 22:05 na antenie TVP 2.

Zdjęcie

Tahar Rahim w filmie "Prorok"
/fot /materiały prasowe

"Prorok"

Wrażliwy, pozbawiony edukacji 19-latek Malik (Tahar Rahim) zostaje skazany na więzienie. Tam bardzo szybko staje się chłopcem na posyłki gangu sprawującego władzę wśród osadzonych. Malik otrzymuje od szefa bandy różnego rodzaju zadania, dzięki którym zyskuje szacunek i zaufanie. Coraz bardziej świadomy swojej siły chłopak, nie zawaha się sięgnąć po władzę.

Realizując "Proroka", reżyser Jacques Audiard zamierzał stworzyć obraz, który pozostawałby w opozycji do takiego dzieła, jak chociażby słynny "Człowiek z blizną" Briana De Palmy. Motyw zdobywania władzy przez ludzi obłąkanych zupełnie go nie interesował. Chciał stworzyć postaci, jakich jeszcze w kinie nie było. Paradoks głównego bohatera polega też na tym, że nigdy nie osiągnąłbym takiej pozycji, gdyby nie trafił do więzienia...

Ekipa nie kręciła w naturalnych wnętrach. Na potrzeby realizacji stworzono więzienie, w którym przebywa Malik. Każdego dnia na planie znajdowała się duża liczba osób, co reżyser określał jako swoisty "żywy organizm". - Czasem trzeba było pracować odwrotnie i drugi plan reżyserować tak jak pierwszy - wspominał.

"Proroka" zobaczymy w czwartek, 29 listopada, o godz. 22:10 na antenie TVP 2.

Artykuł pochodzi z kategorii: Filmy TV

Reklama