Reklama

Ile prawdy jest w "Plotce"?

Sobota, 21 stycznia 2012 (14:01)

"Plotka" to perełka wśród komedii w reżyserii Francisa Vebera. Księgowy Francois Pigon (Daniel Auteuil) wiedzie nudne i samotne życie. Na dodatek szef zamierza go zwolnić z pracy. Pigon jest już u progu załamania. Na szczęście jego sąsiad podsuwa mu pewien pomysł...

Zdjęcie

    /materiały prasowe
   
/materiały prasowe

Francois Pigon wiedzie nieskomplikowany tryb życia. Jego największym problemem jest bycie straszliwym nudziarzem. Pigon jest tak nudny, że opuszcza go ukochana żona, zaś apatyczny siedemnastoletni syn staranie go unika.

Jedyną pociechą Pigona jest posada księgowego w fabryce prezerwatyw. Jednak nawet tu mu się nie układa - Pigon przypadkowo dowiaduje się, że zostanie zwolniony, ponieważ pracodawcy też się nim już zmęczyli.

Mężczyzna jest gotów na wszystko, byleby nie stracić pracy. Jego sąsiad Belone, emerytowany psycholog zakładowy, podsuwa mu rozwiązanie. Wspólnie planują niezwykły podstęp, dzięki któremu ma wszystko wrócić do normy:

Pigon ujawni światu pewną prawdę na swój temat, która wcale prawdą nie jest. A mianowicie rozpuści plotkę, że jest gejem i postawi całą firmę w stan gotowości. Jest tym samym człowiekiem, lecz jego życie staje się bardziej interesujące. Będąc heteroseksualnym mężczyzną musi wieść życie geja.

"Plotka" 25 stycznia o 21.45 w TVP 2.

Artykuł pochodzi z kategorii: Filmy TV

materiały prasowe

Reklama