Reklama

Ku otchłaniom Mordoru

Środa, 18 stycznia 2012 (16:02)

W ekranizacji drugiej części 'Władcy Pierścieni" Frodo i Sam kontynuują wędrówkę ku otchłaniom Mordoru. W tym czasie ich wierni przyjaciele szykują się do walki z siłami zła.

Zdjęcie

    /TVN
   
/TVN

"Dwie wieże" to wyreżyserowana przez Petera Jacksona druga część trylogii J.R.R. Tolkiena. Film zdobył dwa Oscary - za efekty dźwiękowe i wizualne. Zachwycił świat najwyższym kunsztem filmowym i wielkim rozmachem realizacyjnym, chociaż ta część jest o wiele bardziej mroczna od pierwszej i skupia się głównie na walce dobra z wszechpotężnym i wszechobecnym złem, które zagraża wszystkim mieszkańcom Śródziemia.

Chociaż Drużyna Pierścienia została rozbita - zginęli Gandalf i Boromir, a Merry i Pippin dostali się do niewoli - Frodo (Elijah Wood) i Sam (Sean Astin) kontynuują swoją ryzykowną misję, od powodzenia której zależy przyszłość i bezpieczeństwo wszystkich hobbitów z Shire. Udaje im się schwytać Golluma, który zostaje ich przewodnikiem w drodze do Mordoru. Tymczasem Aragorn (Viggo Mortensen), Legolas (Orlando Bloom) i Gimli (John Rhys-Davies), ścigając porywaczy hobbitów, docierają do Rohanu. Chcą sprawić, by jego król, Theoden, przeciwstawił się rosnącej potędze Saurona i Sarumana (Christopher Lee), którzy szykują atak na Śródziemie.

Emisja: piątek 20 stycznia, TVN, godz. 20:00

Artykuł pochodzi z kategorii: Filmy TV

Reklama