Reklama

Strach się bać takiej szefowej!

Wtorek, 13 listopada 2012 (15:38)

Młoda prowincjuszka zostaje asystentką despotycznej redaktorki mody. Czy przetrwa? Odpowiedź zobaczymy w filmie "Diabeł ubiera się u Prady"

Zdjęcie

Miranda kocha modę, żyje pracą i od otoczenia oczekuje tego samego. /fot  /Polsat
Miranda kocha modę, żyje pracą i od otoczenia oczekuje tego samego.
/fot /Polsat

Zdjęcie

Andrea (Anne Hathaway) robi to, co każe szefowa...
/fot /Polsat

Która kobieta może przejść spokojnie, widząc piękne ubrania, dodatki, luksusowe kosmetyki? Równie fascynujący jest świat kolorowych magazynów mody. Co kryje się za ich piękną fasadą, ukazuje film "Diabeł ubiera się u Prady".

Naiwna debiutantka

Fabuła zaczyna się klasycznie: śliczna dziewczyna, Andrea Sachs (Anne Hathaway), tuż po studiach dziennikarskich szuka pracy. Trafia na rozmowę kwalifikacyjną do prestiżowego magazynu "Runway" prowadzonego przez Mirandę Priestly (Meryl Streep), sławną w świecie mody. Miranda potrzebuje dodatkowej asystentki i postanawia dać szansę młodej dziennikarce. Ta sądzi, że w pracy najważniejsze są kompetencje. Jakże się myli!

Zdjęcie

Nigel (Stanley Tucci) jest świetnym stylistą, autorytetem w swej branży.
/fot /Polsat

Despotyczna szefowa

Andrea szybko dowiaduje się, że jej podstawowym obowiązkiem jest spełnianie kaprysów szefowej oraz praca nad sobą. Miranda uważa bowiem, że ludzie z pism modowych muszą przypominać bohaterów, o których piszą. By utrzymać się w pracy, Andrea musi przejść na dietę i zmienić styl ubierania na bardziej wyrafinowany. Dzięki pomocy życzliwego stylisty, Nigela (Stanley Tucci) i pilnemu wypełnianiu życzeń Mirandy, Andrea staje się ulubienicą groźnej redaktorki.

Każdy sukces ma swoją cenę

Niestety, pochłonięta pracą dziewczyna traci kontakt z bliskimi. Oddala się od chłopaka. Z czasem zaczyna zdawać sobie sprawę, że świat, w którym się znalazła jest tylko efektownym targowiskiem próżności, dla którego nie warto rezygnować z własnego życia. Staje przed trudną decyzją: czy brnąć w to dalej, czy zacząć nowe życie? Film nie nudzi i nie moralizuje. Historia jest opowiedziana szybko, zgrabnie i zabawnie. Może nie wszystkie postacie są sympatyczne, bohaterka dostaje niezłe manto, ale przez ekran przewijają się tuziny sukienek, bucików, torebek. Do upojenia.

Beata Modrzejewska

"Diabeł ubiera się u Prady" w środę, 21 listopada o godz. 20:35 na antenie Polsatu.

Artykuł pochodzi z kategorii: Filmy TV

Telemax

Reklama