Reklama

Ekscentryczna i enigmatyczna Nicole Kidman w "Pokusie"

Środa, 2 stycznia 2013 (13:05)

„Pokusa” to opowieść o dziennikarskim śledztwie, które ma doprowadzić do uniewinnienia odsiadującego wyrok Van Wettera (John Cusack). W jego niewinność wierzy Charlotte Bless (Nicole Kidman). Sprowadza dziennikarza The Miami Times (Matthew McConaughey), który wraz z bratem (Zac Efron) i kolegą z redakcji wyruszają na poszukiwanie niebezpiecznej prawdy.

Zdjęcie

Nicole Kidman w "Pokusie" /fot  /materiały prasowe
Nicole Kidman w "Pokusie"
/fot /materiały prasowe

- Uwielbiam sytuację, kiedy dostajemy jako aktorzy szansę wcielenia się w kogoś, kto do nas zupełnie nie pasuje, kogo osobowość różni się całkowicie od naszej - wyjaśnia Nicole Kidman. - Na tym polega aktorstwo. Na zmienianiu się w innego człowieka i poszukiwaniu wewnętrznej prawdy danego bohatera, by uczynić go wiarygodnym. Każdy w tym filmie robi coś, czego jeszcze wcześniej nie robił - to wspaniałe! - dodaje aktorka.

Zdjęcie

"Pokusa"
/fot /materiały prasowe

"Pokusa" to oparty na bestsellerowej powieści Pete’a Dextera thriller erotyczny, w którym nic nie jest takie, jakim się z początku wydaje. Fabuła obraca się wokół dwóch braci: Ward Jansen jest dziennikarzem prestiżowego The Miami Times, a Jack Jansen to eks-student dorastający w małej mieścinie na Florydzie. Ward przybywa do miasta, by zrobić reportaż o ekscentrycznej Charlotte Bless, samotnej kobiecie pisującej listy do więźniów w celach śmierci, która twierdzi, że jeden ze skazańców jest niewinny. Podróżujący wraz z partnerem z redakcji Ward potrzebuje przewodnika po środkowej Florydzie, zatrudnia więc Jacka jako swojego kierowcę.

W miarę rozwoju śledztwa bracia stają się coraz bardziej narażeni na śmiertelne niebezpieczeństwo. Uświadamiają sobie także, że zdradziecki cios może przyjść dosłownie z każdej strony. Tym bardziej, że wodzi za nos ich ekscentryczna, enigmatyczna i przepiękna kobieta, której słabość do morderców może doprowadzić wszystkich do zguby.

"Pokusę" napisał i wyreżyserował Lee Daniels. W rolach głównych wystąpili Matthew McConaughey, Zac Efron, Nicole Kidman oraz John Cusack.

"Pokusa" w kinach od 4 stycznia.

Artykuł pochodzi z kategorii: Kino

materiały prasowe

Reklama