Reklama

Historia Agaty Mróz już w kinach

Piątek, 11 maja 2012 (09:34)

Olga Bołądź i Michał Żebrowski, byli w czwartek gośćmi uroczystej premiery filmu „Nad życie” opowiadającego przejmującą historię zmarłej w 2008 roku siatkarki Agaty Mróz.

Zdjęcie

Odtwórcy głównych ról: Olga Bołądź i Michał Żebrowski /   /Agencja W. Impact
Odtwórcy głównych ról: Olga Bołądź i Michał Żebrowski
/ /Agencja W. Impact

O śmierci Agaty Mróz mówiła cztery lata temu cała Polska. Siatkarka, chora na mielodysplazję szpiku, zmarła 4 czerwca 2008 roku, dokładnie dwa miesiące po urodzeniu córeczki Liliany. W maju przeszła operację przeszczepu szpiku kostnego, ale powikłania po operacji i związany z nią wstrząs nie pozwoliły jej wrócić do zdrowia. Gdyby zdecydowała się przerwać ciążę, przeszczep prawdopodobnie by się przyjął... Agata dokonała jednak innego wyboru. Życie nienarodzonej córeczki było dla niej ważniejsze niż jej życie. Historia siatkarki - jej bezgraniczna miłość do męża, heroiczna walka o urodzenie dziecka i o własne życie - zainspirowała twórców filmu "Nad życie", który już od dziś oglądać można w większości polskich kin.

Zdjęcie

/ /Agencja W. Impact

- Wiedziałam, że muszę oprzeć się na emocjach, na tym co prawdziwe. Agata Mróz była silna, spontaniczna, energetyczna. Wygrała Mistrzostwa Europy będąc chorą. Ograła ból i cierpienie. Musiałam temu sprostać - mówiła przed premierą filmu wcielająca się w siatkarkę Olga Bołądź.

Historia Agaty i jej męża wywarła na widzach premierowego pokazu ogromne wrażenie. Honorowym gościem premiery był mąż bohaterki filmu - Jacek Olszewski oraz przyjaciółki Agaty Mróz - siatkarki z jej drużyny, które do dziś nie mogą uwierzyć, że ich koleżanki nie ma już wśród nich.

Razem z nimi "Nad życie" obejrzało mnóstwo gwiazd. Wzruszenia po projekcji nie potrafiły ukryć m.in. Anna Guzik, czyli Żaneta Kopeć z "Na Wspólnej", Andżelika Piechowiak, czyli Mirka Kwiatkowska z "M jak miłość", Maria Gładkowska, czyli Izabela Gruber z "Rezydencji", Julia Rosnowska, czyli Julia Chmielewska z "Julii", Anna Kerth i Marta Wierzbicka, czyli Małgorzata Zimińska i Aleksandra Zimińska z "Na Wspólnej", i Hanna Konarowska, czyli Wiola z "M jak miłość".

Także obecni na pokazie panowie wychodzili z kina poruszeni. Obok Michała Żebrowskiego, który w "Nad życie" zagrał męża Agaty, film obejrzeli m.in. Andrzej Młynarczyk, czyli Tomasz Chodakowski z "M jak miłość", Andrzej Mastalerz, czyli lekarz z "Licencji na wychowanie", oraz Norbert Kaczorowski, czyli Jóźwiak z "Życia nad rozlewiskiem".

- To nie jest film łatwy emocjonalnie. Pociąga nas za takie sznurki, że się wzruszamy, patrząc na dziewczynę, która nie chce się wzruszać - powiedziała Olga Bołądź tuż po pokazie.

W naszej galerii znajdziecie zdjęcia z czwartkowej premiery filmu "Nad życie".

Premiera filmu "Nad życie"

liczba zdjęć: 16

 


Artykuł pochodzi z kategorii: Kino

Agencja W. Impact

Reklama