Reklama

Agata Kulesza. Teraz czas na Hollywood?

Piątek, 13 listopada 2015 (13:33)

Amerykanie przymierzają się do pracy na planie kryminału wykorzystującego historię pisarza Krystiana Bali. W jednej z ról wystąpić ma polska gwiazda Agata Kulesza.

Przypadek? Chyba nie. Odkąd „Ida” Pawła Pawlikowskiego sięgnęła po Oscara dla najlepszego filmu nieanglojęzycznego, Agata Kulesza, grająca w niej prokurator Wandę Gruz, cieszy się wzięciem na całym świecie. Naszym zdaniem – w pełni zasłużenie.

Ta skupiona raczej na pracy niż na brylowaniu aktorka ma bowiem sporo do zaoferowania. Niedawno Polskę obiegła wieść o tym, jakoby szykowała się do pracy w Hollywood w otoczeniu supergwiazd światowego kina. Szczecinianka otrzymała rolę w thrillerze „True Crimes” („Prawdziwe zbrodnie”). Produkowany przez Bretta Ratnera obraz będzie historią Jacka Wróblewskiego, który rozwiązuje sprawę okrutnego morderstwa, kierując się wskazówkami, zamieszczonymi... na kartach powieści.

Brzmi znajomo? Słusznie!

Chodzi bowiem o kryminał „Amok” (2003) Krystiana Bali, którego w 2007 roku wrocławski sąd skazał na 25 lat pozbawienia wolności za zabójstwo kochanka żony. Co ciekawe, zdaniem wymiaru sprawiedliwości Bala nieroztropnie opisał swój własny czyn.

Scenariusz napisał Brytyjczyk Jeremy Brock. Wykorzystuje on wątki reportażu Davida Granna, opublikowanego na łamach The New Yorkera (2008, dostępny w archiwum tygodnika).

Materiał o zbrodni oglądaliśmy również w magazynie „997” Michała Fajbusiewicza. W roli tropiącego mordercę Jacka Wróblewskiego zobaczymy samego Jima Carreya (według portalu imdb.com). W pozostałych: Christopha Waltza, Agatę Kuleszę, Maję Ostaszewską i Roberta Więckiewicza.

Kogo zagra Kulesza? Czy będzie to powieściowa żona mordercy, Stasia? Według nieoficjalnych źródeł część zdjęć powstanie we Wrocławiu. Warto tu przypomnieć, że historią interesowali się Roman Polański i Kasia Adamik. Ostatecznie reżyserii podjął się Grek Aleksandros Avranas.

Artykuł pochodzi z kategorii: Gwiazdy

Tele Tydzień

Reklama