Reklama

Akcja „podziel się kilometrem”. Pobiegli dla dzieci

Środa, 21 października 2015 (10:32)

Choć zależało im na jak najlepszym wyniku, na próżno szukać cienia rywalizacji między Krzysztofem Wieszczkiem i Tomkiem Barańskim.

Podczas 37. PZU Maratonu Warszawskiego odbyła się akcja charytatywna „Podziel się kilometrem”. 27 września wystarczyło pojawić się na Stadionie Narodowym i na udostępnionych maszynach treningowych (bieżniach i rowerach stacjonarnych) przebyć tytułowe 1000 metrów. W projekt zaangażowali się m.in. Marcin Dorociński, Tomasz Barański, Paweł Nastula, Krzysztof Wieszczek oraz Julia Wróblewska.

Ostatnia dwójka okazała się najlepsza – gwiazda „M jak miłość” przejechała na rowerze 30 km, a zdobywca Kryształowej Kuli w „Tańcu z gwiazdami” przebiegł 16 km w niecałe 90 minut. Za każde tysiąc metrów na konto Komitetu Ochrony Praw Dziecka, dbającego o prawa i ochronę dzieci, wpływało 10 zł.

Chętnych do wsparcia akcji nie brakowało, a charytatywna zbiórka na stałe wpisze się w kalendarz wydarzeń towarzyszących warszawskiemu maratonowi. Nie trzeba być długodystansowcem, żeby pomóc dzieciakom.

Artykuł pochodzi z kategorii: Gwiazdy

Tele Tydzień

Reklama