Reklama

Andrzej Sołtysik wraca do "Dzień Dobry TVN"

Poniedziałek, 4 lipca 2016 (13:36)

Przed kilkoma dniami pokład „Dzień Dobry TVN” opuścił Jarosław Kuźniar. Jego miejsce zajmie doskonale znany widzom Andrzej Sołtysik.

Dziennikarz ma ogromne doświadczenie, z TVN związany jest od początku jej istnienia, czyli od 1997 roku. Był rzecznikiem prasowym stacji. Prowadził też dwie edycje legendarnego reality-show „Big Brother”. Przez wiele lat był również gospodarzem magazynu filmowego „Multikino”.

Powrót po latach

Od 2012 roku Andrzej Sołtysik nie pojawiał się jednak na antenie. Skupił się na życiu prywatnym. – Musiałem sobie zrobić przerwę – wyznał w jednym z wywiadów. Przeżył drugi rozwód, przeszedł psychoterapię.

Do telewizji powrócił po dwóch latach jako gospodarz cyklu „Bagaż osobisty”, w którym przeprowadzał szczere, poruszające i niezwykle kameralne rozmowy z gwiazdami show-biznesu.

Program cieszył się zainteresowaniem, a sukces zawodowy zbiegł się z prywatnym. Dziennikarz odnalazł miłość, ponownie się ożenił i niespełna rok temu został dumnym tatą małego Stanisława Wiktora. Obecnie prowadzi autorski program „Andrzej Sołtysik przedstawia” na kanale TVN Fabuła. Od kilku tygodni widzom „Dzień Dobry TVN” polecał też filmy na weekend.

To nie pierwszy raz

Jako współprowadzący magazyn „DDTVN” stworzy parę z Anną Kalczyńską, która dotychczas pracowała w duecie z Jarosławem Kuźniarem. Jednak nie będzie to debiut Andrzeja Sołtysika w tej telewizyjnej konwencji. Od września 2007 do grudnia 2012 razem z Magdą Mołek prowadził on weekendowe wydania programu.

Poczekamy do września

Ogłoszona już zmiana nieprędko wejdzie w życie. Do końca wiosennego sezonu prowadzący morning show będą występować w różnych konfiguracjach. Latem stacja planuje też emisję weekendowych wydań programu.

Dziennikarza w duecie z Anną Kalczyńską zobaczymy dopiero od września. Para poprowadzi codzienne wydanie magazynu, naprzemiennie z Dorotą Wellman i Marcinem Prokopem. Jak Andrzej Sołtysik odnajdzie się w starej-nowej roli? Zobaczymy.

Artykuł pochodzi z kategorii: Gwiazdy

Tele Tydzień

Reklama