Reklama

Anna German: Trudne życie anioła

Poniedziałek, 4 marca 2013 (10:39)

Jej życie to gotowy scenariusz filmowy. Nie zawsze szczęśliwy. Dziewczyna urodzona w Uzbekistanie zrobiła oszałamiającą karierę. Twierdziła, że Bóg dał jej głos i nie może tego zmarnować.

Zdjęcie

/FORUM Polska Agencja
/FORUM Polska Agencja

Zdjęcie

– Rozmawiałam z wieloma osobami, które znały piosenkarkę, także z jej mężem. Nikt nie powiedział o niej złego słowa. I jak tu zagrać anioła – mówi Joanna Moro,  serialowa Anna. /Mat. Prasowe
– Rozmawiałam z wieloma osobami, które znały piosenkarkę, także z jej mężem. Nikt nie powiedział o niej złego słowa. I jak tu zagrać anioła – mówi Joanna Moro, serialowa Anna.
/Mat. Prasowe

Zakochany w niej Leonid Breżniew zaproponował, aby wróciła do Związku Radzieckiego i przyjęła ponownie radzieckie obywatelstwo. Anna German odpowiedziała mu: – Nie, dziękuję, jestem Polką.

Aleja Gwiazd

Co ciekawe, piosenkarka u nas znana i lubiana, w Rosji ma status wielkiej gwiazdy. O tym, jak wielka była i jest jej sława na Wschodzie świadczy fakt, że jako jedyna nie-Rosjanka ma swoją gwiazdę w Alei Gwiazd w Moskwie.

Rok temu minęło 30 lat od śmierci Anny German. Z tej okazji filmowcy rosyjscy we współpracy z Polakami zrealizowali 10-odcinkowy serial o jej życiu.

W roli głównej zobaczymy polską aktorkę Joannę Moro.

Cios za ciosem

– Poprzez jej los można opowiedzieć kawał historii Polski i Związku Radzieckiego – mówi Waldemar Krzystek, jeden z reżyserów serialu.

– Cios za ciosem, życie ją doświadczało, a ona zawsze się podnosiła i walczyła – dodaje. Przeżyła II wojnę światową, ucieczkę ze Związku Radzieckiego do Polski, wypadek samochodowy i długą walkę o powrót do zdrowia. Po trzech latach w gipsie zaczęła chodzić i wróciła na scenę.

Gdy w końcu wszystko w jej życiu zaczęło się układać, usłyszała diagnozę: rak kości.

Nieszczęścia w jej życiu przeplatały się z ogromnymi radościami. Miała u boku ukochanego mężczyznę Zbigniewa Tucholskiego, późno została mamą, no i śpiewała.

Nawet jak na obecne czasy jej kariera wydaje się oszałamiająca. Bywało ciężko Zdjęcia do serialu trwały osiem miesięcy. Bywało ciężko.

– Pracowaliśmy m.in. w 55-stopniowym upale. Aktorzy nam mdleli, charakteryzacja się nie trzymała. Zapytałem rosyjską producentkę, kiedy przerwiemy zdjęcia. A ona na to: kiedy kamery padną – wspomina Krzystek.

– Waldemar, ludzi się wymieni, nie przerywajcie – dodała. Joanna Moro przeżyła wtedy chwilę zwątpienia.

– Płakałam, że jestem zmęczona, że nie dam rady, a musiałam jeszcze nałożyć sukienkę ze sztucznego materiału. Moje łzy nic nie dały – śmieje się.

W Rosji jeden odcinek ogląda około 22 milionów widzów. Jak będzie u nas?

AW

Artykuł pochodzi z kategorii: Gwiazdy

Tele Tydzień

Reklama