Reklama

Bailee Madison: Zaczynała w wieku siedmiu lat

Wtorek, 15 kwietnia 2014 (10:30)

Jeśli zaczniesz przestawać być sobą, wracamy do domu – miała powiedzieć na początku kariery Bailee Madison jej mama – Patricia Riley. Świat Hollywood porwał ją bowiem, kiedy miała tylko siedem lat.

Zaczęła z wysokiego pułapu w thrillerze o świecie gangsterów z lat 40. „Lonely Hearts”. Był to jej debiut w filmie kinowym, jednak nie przed kamerą.

Wcześniej bowiem zagrała w kilkunastu reklamówkach (w pierwszej, gdy miała niespełna dwa tygodnie!). To doświadczenie i konieczność uczestniczenia w konferencjach prasowych oraz ogólne „zamieszanie” wokół niej, nie zepsuło jej.

– Dopóki wierzę w Boga i godnie trzymam głowę wysoko, nic mnie nie zmieni – mówi bardzo poważnie. Ta dojrzała, jak na jej wiek, postawa utwierdziła rodziców, że kroczy dobrą drogą. Nie wahali się więc ani minuty, gdy producenci filmu fantasy „Most do Therabithi” zaproponowali ośmioletniej Bailee jedną z czołowych ról – May Belle Aarons. I całe szczęście, bo fani talentu młodziutkiej aktorki nie wyobrażają sobie tej roli bez niej.

Nagrody młodych artystów

Zresztą właśnie za postać May doceniła ją amerykańska kapituła Nagrody Młodych Artystów. Bailee Madison, w odróżnieniu od wielu innych młodych gwiazd, nie wybrała łatwej kariery w filmach dla nastolatków.

Dzięki temu mogła wystąpić u boku największych gwiazd Hollywood – Natalie Portman w dra- macie „Bracia”, Hilary Swank w „Con- viction” czy zagrać jedną z głównych ról w „Don’t Be Afraid of The Dark” z Katie Holmes. Obecnie 15-letnia gwiazda jest w trakcie zdjęć do filmu fantasy „Northpole”.

Sylwetkę Bailee Madison publikujemy na życzenie Czytelnika Marcina.

Artykuł pochodzi z kategorii: Gwiazdy

Tele Tydzień

Reklama