Reklama

Borys Szyc. Przełomowa rola?

Piątek, 28 sierpnia 2015 (13:37)

Aktor specjalnie do roli Tadeusza Kantora zrzucił sporo kilogramów.

To był jeden z tych filmów, w których Borys Szyc mógł pokazać swój aktorski kunszt. „Vinci”, zaraz po „Symetrii”, pomógł aktorowi wspiąć się na szczyt. Jako „Szerszeń” rozdarty między długiem wdzięczności u kumpla, który go nie wydał, a policyjnym sumieniem zgadza się uczestniczyć w rabunku stulecia. Film odniósł sukces, a Szyc stał się gorącym nazwiskiem w show-biznesie.

Mógł przebierać w rolach, jednak w którymś momencie coś poszło nie tak. Kolejne produkcje, takie jak „Kac Wawa”, „Bitwa pod Wiedniem” czy „Dżej Dżej”, nie były zbyt udane. Na szczęście teraz wygląda na to, że Borys Szyc w końcu ma szansę wrócić na szczyt.

Właśnie pracuje na planie filmu „Nigdy tu już nie powrócę”, który opowiada historię Tadeusza Kantora. Ten awangardzista był bardzo barwną postacią. Kreacja wybitnego malarza, scenografa, reżysera i performera może okazać się dla Borysa Szyca przepustką do prestiżowych nagród.

Właśnie pojawiły się zdjęcia aktora w roli głównej. Czy uda mu się zachwycić widzów, tak jak w „Vincim”? Premierę filmu zapowiedziano na drugą połowę 2016 roku.

Artykuł pochodzi z kategorii: Gwiazdy

Tele Tydzień

Reklama