Reklama

Chciała pracy do późnej starości

Wtorek, 10 stycznia 2012 (12:57)

Nie każdy wie, że przez wiele lat serialowa Żaneta z "Na Wspólnej" trenowała piłkę ręczną. Dlaczego Anna Guzik odrzuciła możliwość sportowej kariery i wybrała aktorstwo?

Zdjęcie

    /AKPA
   
/AKPA

Grałam w piłkę ręczną najpierw w szkole, potem w katowickim klubie „Słowian”, a w końcu w Akademickim Związku Sportowym. Byłam nawet w drużynie, która zdobyła brązowy medal podczas Akademickich Mistrzostw Polski – wspomina Anna Guzik. Dlaczego nie chciała zostać zawodowym sportowcem?

Kim chciała być w dzieciństwie?

– Kariera sportowca wydawała mi się za krótka. W sporcie można być dobrym do czterdziestki, potem trzeba się przekwalifikować. Zawsze myślałam, że fajnie byłoby mieć jakiś zawód, w którym można by się realizować do późnej starości – mówi aktorka. Jak jak każda dziewczynka, chciała być piosenkarką, przez jakiś czas imponował jej zawód pilota, ale najczęściej marzyła, by zostać chirurgiem.

Marzenie po mamie

Decyzja o zdawaniu do szkoły teatralnej bardzo zdziwiła jej rodziców. Na szczęście, nie mieli nic przeciwko temu. – Moja mama sama kiedyś zdawała do szkoły teatralnej. Nie dostała się, ale dobrze rozumiała moje marzenia, bo swego czasu miała podobne. Uspokajałam rodziców, że jak się nie dostanę na aktorstwo, to będę mogła zdawać na inny kierunek kilka tygodni później. Nie musiałam! – wspomina Ania, która nigdy nie żałowała swojego wyboru.

Artykuł pochodzi z kategorii: Gwiazdy

Super TV

Reklama