Reklama

Danuta Stenka. Talent i charakter

Poniedziałek, 18 lipca 2016 (10:36)

Coraz częściej gra role matek, ale to jej wcale nie przeszkadza, bo każdą propozycję traktuje jak duże wyzwanie. Wkrótce zobaczymy ją w dwóch filmach.

Wie, czego chce i na czym jej zależy. Danuta Stenka to aktorka z charakterem. Sama przyznaje, że ma w sobie dużo cech męskich, chociaż trudno w to uwierzyć, widząc jej subtelną i kobiecą urodę. Dla widzów, którzy lubią wyrazistą osobowość aktorki (oczywiście także jej talent), mamy dobrą wiadomość: w przyszłym roku czekają nas dwie nowości z jej udziałem.

Generałowa u Wisłockiej!

Ten rok Danuta Stenka rozpoczęła od premiery komedii „Planeta Singli”, w której zagrała mamę Agnieszki Więdłochy. Wkrótce jednak aktorka pokaże, że kobieta zmienną jest. Na planie filmu „Sztuka kochania. Historia Michaliny Wisłockiej” zobaczymy ją w roli Generałowej i do tego z blond włosami!

Dodamy, że tytułową bohaterkę (autorkę słynnego poradnika „Sztuka kochania”) zagra Magdalena Boczarska. W filmie pojawi się też Piotr Adamczyk, prywatnie bardzo dobry kolega Danuty Stenki – razem wystąpili w filmie „Chopin. Pragnienie miłości”.

Silne kobiety

Danuta Stenka uwielbia pracować z silnymi kobietami (z wzajemnością). Nic więc dziwnego, że z radością przyjęła propozycję udziału w filmie „Sztuka kochania. Historia Michaliny Wisłockiej”, bo za kamerą stanęła Maria Sadowska – kobieta wielu talentów (zasiada w jury programu „The Voice of Poland” i jest cenioną wokalistką).

To nie jedyna ciekawa reżyserka, z którą w tym roku pracowała Danuta Stenka. Wystąpiła też w najnowszym filmie autorki słynnych „Galerianek”, Katarzyny Rosłaniec.

W dramacie „Szatan kazał tańczyć” aktorka gra wyrazistą, skupioną na sobie postać matki głównej bohaterki – Karoliny (Magdalena Berus).

Kiedy premiera?

Zdjęcia do „Sztuki kochania…” zaczęły się w maju. Premiera filmu zaplanowana jest na 27 stycznia przyszłego roku. Także w 2017 roku na ekrany kin wejdzie „Szatan kazał tańczyć”.

MJ

Artykuł pochodzi z kategorii: Gwiazdy

Tele Tydzień

Reklama