Reklama

Diana Vreeland: Nazywano ją carycą mody

Poniedziałek, 13 maja 2013 (14:39)

Uważana była za arbitra stylu i elegancji XX wieku. Przez 27 lat pracowała w „Harper’s Bazaar”. Dzięki niej ten magazyn stał się światowym wyznacznikiem mody.

W 1963 roku, na osiem lat została redaktor naczelną amerykańskiego „Vogue’a”, który dziś kojarzony jest z Anną Wintour, ale to Diana Vreeland zapewniła mu popularność. Urodziła się w 1903 roku w Paryżu w bogatej brytyjsko-amerykańskiej rodzinie, która przed I wojną światową uciekła do Nowego Jorku. Tam Diana poślubiła znanego bankiera i żyła jeszcze bardziej dostatnio.

Prowadziła bujne życie towarzyskie. Do jej przyjaciół należały wszystkie znaczące osobistości tamtych lat, z Coco Chanel i Wallis Simpson na czele. Znana z perfekcjonizmu i wyjątkowej pomysłowości, zachęcała do eksperymentów.

Sama ubierała się klasycznie, ale szalała z dodatkami. Warto obejrzeć film o życiu zmarłej w 1989 roku carycy mody, jak ją nazywano. Będzie to wędrówka od czasów belle epoque, przez Nowy Jork lat 20. aż do swingującego Londynu okresu rewolucji obyczajowej. Fascynująca historia XX wieku.

Artykuł pochodzi z kategorii: Gwiazdy

Tele Tydzień

Reklama