Reklama

Dumni z wiary

Środa, 25 stycznia 2012 (19:13)

Mówienie o swoich uczuciach religijnych jest sprawą bardzo intymną. Jedni celebryci decydują się na wyznania, inni zachowują kwestię wiary dla siebie. A jeszcze inni dzięki takim deklaracjom zyskują większą popularność.

Zdjęcie

  Małgorzata Kożuchowska, Radosław Pazura, Maja Frykowska /AKPA /AKPA
  Małgorzata Kożuchowska, Radosław Pazura, Maja Frykowska
/AKPA /AKPA

Pozostaje pytanie, kiedy zwierzenia na temat Boga są prawdziwe i motywujące do zmian, a kiedy zwyczajnie śmieszne, obliczone na zjednanie sobie widzów i zdobycie poklasku.

Moc wyznania

Wielu internautów nie uwierzyło Mai Frykowskiej, czyli Frytce znanej z programu "Big Brother" (znanej wcześniej jako Agnieszka), w jej wyznanie zamieszczone w sieci. Celebrytka powiedziała, że "przyjęła do swego serca Jezusa". Nawet jeżeli to prawda, to trudno dać wiarę osobie, która jest uzależniona od popularności i regularnie obmyśla, co zrobić, by o niej pisano. Raz prowokuje, innym razem udaje świętą. Najczęściej śmieszy.

Z Bogiem trudniej

Szczere wydało się wyznanie Radosława Pazury, doświadczonego ciężkim wypadkiem samochodowym, w którym o mały włos nie stracił życia. - Przeżyłem prawdziwe nawrócenie. Stanąłem twarzą w twarz z całym swoim życiem i pojąłem, że brakowało w nim Bożej miłości. Kiedy zrozumiałem, że mogło mnie nie być, że dzieliły mnie minuty od śmierci, poczułem, że to wszystko stało się po coś - wspominał aktor w wywiadzie sprzed lat. Zastrzegł też, że życie w zgodzie z katolickimi wartościami jest trudne, ale warte swojej ceny.

Wierzę, więc jestem

Zdjęcie

  Katarzyna Łaniewska i Olgierd Łukaszewicz od lat deklarują wiarę w Boga
/AKPA

Do osób, które nie opowiadają tak intymnie o swojej wierze, ale z chęcią biorą udział w programach religijnych, a widzowie mogą ich spotkać w kościele na mszy, należą m.in.: Katarzyna Łaniewska i Olgierd Łukaszewicz, czy Małgorzata Kożuchowska, przyznająca się do tego, że serio traktuje religię. Jej tata, który ma wykłady w Radiu Maryja, na pewno jest dumny z córki.

Artykuł pochodzi z kategorii: Gwiazdy

Telemax

Reklama