Reklama

J.K. Rowling zżyła się z Potterem

Poniedziałek, 22 września 2014 (08:51)

Kiedy prawie dwadzieścia lat temu J. K. Rowling wpadła na pomysł stworzenia całego magicznego świata i spisania historii nastoletniego czarodzieja, nie przypuszczała, że to będzie najlepsza decyzja w jej życiu. Opowieść o Harrym została najlepiej sprzedającą się serią książek w historii, a J.K. Rowling jest najpopularniejszą współczesną autorką w Wielkiej Brytanii.

Po zakończeniu historii Harry’ego postawiła na literaturę dla dorosłych. Zarówno „Trafny wybór” jak i „Wołanie kukułki” odniosły sukces wydawniczy, ale wygląda na to, że autorka stęskniła się za światem magii i „Gwardią Dumbledora”. Pomiędzy pisaniem kolejnych części sagi, Rowling wydała „Fantastyczne zwierzęta i jak je znaleźć” – książkę, która rozwija świat czarodziejów i Harry’ego. Dochód ze sprzedaży został przeznaczony na cele charytatywne, a w zeszłym roku powstał pomysł, by ją zekranizować!

Autorka podpisała już umowę z wytwórnią Warner Bros i napisze scenariusz do filmu, co będzie jej scenopisarskim debiutem. Akcja filmu będzie rozgrywać się w Nowym Jorku, na siedemdziesiąt lat przed wydarzeniami opisanymi w pierwszej części – „Kamieniu Filozoficznym”. Nie mogąc doczekać się pracy na planie, na początku lipca opublikowała krótką nowelkę, która przedstawia losy bohaterów sagi dekadę później.

Harry jest uznanym aurorem, Ron pracuje w sklepie założonym przez braci, a Ginny Weasley pracuje dla „Proroka Codziennego”. Mimo iż rzecznik Rowling zapowiedział, że to jednorazowy wyskok i nie będzie więcej opowiadań, autorka nieraz ulegała fanom Harry’ego.

NHL

Artykuł pochodzi z kategorii: Gwiazdy

Tele Tydzień

Reklama