Reklama

Jest ikoną polskich gejów!

Piątek, 23 marca 2012 (07:15)

Ewa Kasprzyk, czyli matka Jerzego z „Ja to mam szczęście!” i jedna z gwiazd „Komisarza Alexa”, znana jest ze swoich odważnych wystąpień na temat tolerancji wobec ludzi kochających inaczej. Od lat szczyci się mianem ikony polskich... gejów.

Zdjęcie

Ewa Kasprzyk /    /Agencja W. Impact
Ewa Kasprzyk
/ /Agencja W. Impact

Ewa Kasprzyk przyznaje, że nigdy nie bała się poruszać tematów tabu. Nigdy też nie unikała udziału w kontrowersyjnych filmach lub spektaklach teatralnych, których tematyka dotyka spraw związanych z tolerancją, innością i walką ze stereotypami.
- Jestem na wiele rzeczy otwarta, lubię wyzwania - mówi Ewa Kasprzyk.

Zdjęcie

"Patty Diphusa"
/ /AKPA

W dorobku aktorskim Ewy jest wiele ról, które potwierdzają jej... odwagę. Monodram "Patty Diphusa" oparty na opowiadaniu Pedro Almodovara cieszy się od lat niesłabnącym zainteresowaniem publiczności, spektakl "Berek czyli upiór w moherze" poruszający w sposób komediowy problemy tolerancji przyciąga do teatru tysiące widzów, a film "Królowa śniegu", w którym zagrała matkę mającą problem z zaakceptowaniem homoseksualizmu syna, zdobywa nagrody na międzynarodowych festiwalach.

Kilka lat temu polskie środowisko skupiające przedstawicieli mniejszości seksualnych przyznało Ewie Kasprzyk swoją nagrodę - Hiacynta. Aktorkę wyróżniono za to, że swoją postawą i swoimi rolami przyłącza się do walki o równe prawa dla wszystkich ludzi, także tych kochających inaczej. W uzasadnieniu werdyktu organizatorzy gali Hiacynt napisali wówczas o Ewie Kasprzyk: "Jest naszą Divą i w swojej pracy scenicznej nie stroni od kontrowersyjnych postaci, które obalają stereotypy."
- Ja po prostu akceptuję i kocham ludzi takimi, jakimi są! - mówi aktorka.

Artykuł pochodzi z kategorii: Gwiazdy

Agencja W. Impact

Reklama