Reklama

Kariera Magdaleny Różczki zaczęła się od statystowania!

Piątek, 6 lipca 2012 (09:28)

Magdalena Różczka, czyli Alicja Szymańska z nowego serialu „Lekarze”, zaczynała swoją aktorską karierę od... statystowania. Całe lato poprzedzające rozpoczęcie studiów w Akademii Teatralnej spędziła grając malutkie rólki w filmach i serialach!

Zdjęcie

Magdalena Różczka /fot  /Agencja W. Impact
Magdalena Różczka
/fot /Agencja W. Impact

Pochodzącą z niewielkiej, oddalonej od Warszawy o 500 kilometrów Nowej Soli Magdalenę Różczkę aktorstwo pociągało od najmłodszych lat. Będąc jeszcze uczennicą liceum, Magda przyjechała do stolicy i za wszelką cenę chciała wystąpić w popularnym wówczas programie "Decyzja należy do ciebie", w którym aktorzy-amatorzy odgrywali krótkie scenki z życia zwykłych ludzi. Myślała, że udział w tego typu produkcji otworzy jej drzwi do prawdziwej kariery!

Zdjęcie

/fot /Agencja W. Impact

Gdy jakiś czas później Magda pomyślnie przeszła przez egzaminy do Akademii Teatralnej, doszła do wniosku, że zanim rozpocznie studia, powinna poznać swój przyszły zawód i na własnej skórze przekonać się, co ją czeka, kiedy już będzie aktorką.

- Całe wakacje statystowałam! - wspomina Magdalena Różczka.

W "Quo vadis" wcieliła się w aż 3 postacie - była niewolnicą z garnkiem, chrześcijanką wybiegającą na arenę i rzymianką. Wystąpiła również w filmie "Chopin. Pragnienie miłości" oraz w serialach "Złotopolscy", "Klan", "Rodzina zastępcza" i "Lokatorzy". Pojawiła się też w kilku reklamach.

- W sumie jako statystka spędziłam na różnych planach trzy miesiące. Nie mogłam się nadziwić, jaką niesamowitą grupą społeczną są statyści. Niektórzy mają specjalne albumy do wklejania swoich zdjęć z gwiazdami. Dla nich statystowanie jest celem życia! Zawodowi statyści  to dziwni, ale fantastyczni ludzie - opowiadała po latach w jednym z wywiadów.

Po ukończeniu Akademii Teatralnej Magdalena Różczka od razu dostała dużą rolę - zagrała nadkomisarz Aldonę Ginko w serialu "Oficer" i niemal z dnia na dzień stała się gwiazdą. Nigdy jednak nie zapomniała, że jej kariera tak naprawdę zaczęła się dużo wcześniej od statystowania...

 

Artykuł pochodzi z kategorii: Gwiazdy

Agencja W. Impact

Reklama