Reklama

Karolak nie zna się na modzie

Wtorek, 13 grudnia 2011 (09:09)

Tomasz Karolak, czyli Ludwik Boski z "rodzinki.pl", nie przykłada zbyt dużej wagi do mody. Nie lubi kupować ubrań. Nawet wyprawa do sklepu po zwykłe dżinsy jest dla niego... katorgą.

Zdjęcie

  Tomasz Karolak /Agencja W. Impact
  Tomasz Karolak
/Agencja W. Impact

- Nie szaleję za ciuchami z prostego powodu - nie znam się na nich, nie znam się na modzie! Kupuję ubrania tylko wtedy, gdy naprawdę muszę - śmieje się Tomasz.

Tylko raz zrobił wyjątek od tej reguły. Był wtedy w Stanach Zjednoczonych i skorzystał z okazji, że niemal wszystkie koszulki, bluzy i swetry, jakie tam zobaczył, były dostępne w jego rozmiarze.

- Zaopatrzyłem się wtedy w ubrania na kilka lat - śmieje się aktor.

W to, że Tomek zupełnie nie zna się na modzie, nie mogli kiedyś uwierzyć ludzie odpowiedzialni za kostiumy w serialu "39 i pół". Do dziś wspominają, że Karolak właściwie sam wybrał stroje, w których chodził grany przez niego Darek Jankowski.

- To prawda - potwierdza aktor.

- Skórzana kurtka Darka pamięta moją młodość. Wyjąłem ją z własnej szafy, gdzie wisiała obok innych kurtek sprzed lat. Także czerwona bluza z kapturem, w której mój bohater lubił chodzić, była moim pomysłem - mówi.

Znawcy mody określają styl Karolaka jako niedbałą nonszalancję. Podkreślają też, że bardzo trudno jest zrobić modnisia z mężczyzny o wzroście i gabarytach Tomka. On sam najlepiej czuje się w dżinsach i luźnych bluzach, które nie krępują ruchów i są po prostu wygodne.

Jedynym elementem stroju, na który Tomek zawsze zwraca szczególną uwagę, są... buty. Aktor przyznaje, że ma ich już ponad 60 par.

- Przywożę buty z każdej podróży. W większości z nich jednak nie chodzę i często żałuję, że je w ogóle kupiłem i bez sensu wydałem pieniądze - twierdzi.

Niedbała nonszalancja Tomasza Karolaka

liczba zdjęć: 11

Artykuł pochodzi z kategorii: Gwiazdy

Agencja W. Impact

Reklama