Reklama

Katarzyna Glinka w Krainie Czarów

Poniedziałek, 16 kwietnia 2012 (08:33)

Katarzyna Glinka, czyli Kasia Górka-Rybińska z „Barw szczęścia”, która wróciła właśnie na plan serialu po urodzeniu synka Filipa, twierdzi, że aktorstwo jest dla niej furtką do... Krainy Czarów.

Zdjęcie

Katarzyna Glinka /    /Agencja W. Impact
Katarzyna Glinka
/ /Agencja W. Impact

Zdjęcie

Dla Katarzyny Glinki aktorstwo to Kraina Czarów
/ /Agencja W. Impact


Katarzyna Glinka zwierzyła się kiedyś, że jedną z jej ulubionych książek jest powieść "Alicja w Krainie Czarów".
- Gdy byłam dzieckiem, rodzice czytali mi tę książkę i już wtedy wywarła na mnie niesamowity wpływ i mocno działała na moją wyobraźnię. Bardzo długo zachowałam ją w swojej pamięci i nawet teraz często do niej wracam - powiedziała.

Kasia żartuje, że czasami sama czuje się jak Alicja w Krainie Czarów.
- Moją Krainą Czarów jest... aktorstwo. Nigdy nie wiadomo kogo się jutro spotka, w jakiej sztuce zagra! Myślę, że ta nieprzewidywalność i nieznajomość przyszłości jest tym, co mnie najbardziej interesuje w moim zawodzie. Każda rola w teatrze, filmie czy serialu jest jak słynna królicza nora. Wpada się w nią i odkrywa niezwykły świat, w którym wszystko się może zdarzyć. I chyba ta magia, jaką daje aktorstwo, najbardziej mnie w tym zawodzie intryguje i pociąga - mówi Glinka.

Przygoda Kasi z aktorstwem zaczęła się bardzo banalnie. W trzeciej klasie liceum zaczęła chodzić na zajęcia teatralne do miejskiego ośrodka kulturalnego w Dzierżoniowie, gdzie mieszkała.
- Chyba wtedy po raz pierwszy pomyślałam, że aktorstwo byłoby ciekawym sposobem na życie. Dość późno postanowiłam zdawać do szkoły teatralnej, ale wiedziałam, że to jedyny sposób na sprawdzenie, czy sobie poradzę w tym zawodzie i czy aktorstwo na pewno jest dla mnie - opowiada.

Kasia wspomina, że okres studiów był dla niej czasem wspaniałych przeżyć i doświadczeń.
- Razem z końcem studiów skończył się pewien bardzo malowniczy etap w moim życiu. Nie wiedziałam jeszcze wtedy, że dopiero wkraczam do prawdziwej Krainy Czarów - śmieje się gwiazda "Barw szczęścia".

Artykuł pochodzi z kategorii: Gwiazdy

Agencja W. Impact

Reklama