Reklama

Kończy 60 lat i wciąż czuje się młodo!

Sobota, 4 lutego 2012 (09:48)

Andrzej Strzelecki, czyli doktor Tadeusz Koziełło-Kozłowski z "Klanu", kończy 60 lat! W sobotę jako pierwsza złoży mu urodzinowe życzenia Joanna Pałucka, czyli mama Martynki Czerskiej z "Klanu", z którą Jubilat od lat tworzy bardzo udany związek.

Zdjęcie

    /Agencja W. Impact
   
/Agencja W. Impact

- Czymkolwiek urzekła mnie Joasia, nie żałuję, że mnie... urzekła - śmieje się Andrzej Strzelecki.

- Przez wiele sezonów pracowaliśmy razem w teatrze i pewnego dnia nastąpił po prostu tak zwany wypadek przy pracy. Zakochałem się w Joannie bez pamięci, a ona, na szczęście, pozwoliła mi siebie kochać. I tak to już trwa kilkanaście ładnych lat - opowiada aktor i reżyser.

Joanna Pałucka i Andrzej Strzelecki nie zdecydowali się dotąd na zalegalizowanie swego związku. Nawet narodziny Antosia (dziś ma już 11 lat) nie zmieniły ich stosunku do instytucji małżeństwa

- Stanowimy szczęśliwą rodzinę bez aktu - żartują, pytani o ślub.

Andrzej i Joanna nie mają zbyt wiele czasu dla siebie. Oboje intensywnie pracują (Strzelecki jest rektorem warszawskiej Akademii Teatralnej) i ciągle marzą o wakacjach. Nigdy nie spędzają ich osobno. Odkąd mają Antosia, starają się przynajmniej dwa razy w roku wygospodarować kilka wolnych dni i we trójkę odpocząć z dala od domu, a w pobliżu... pola golfowego. Andrzej Strzelecki jest bowiem zapalonym golfistą - gra właściwie zawsze i wszędzie.

Joanna Pałucka wspomina, że kiedyś, gdy pojechli na Sycylię, musieli pokonywać codziennie ogromą odległość, by Andrzej mógł choć przez chwilę pograć w golfa.

- Pole golfowe oddalone było od naszego hotelu o 200 kilometrów, więc wypożyczyliśmy samochód i jeździliśmy tam codziennie, bo Andrzej nie wyobraża sobie życia bez golfa. Nawet wybierając dom, w którym mieliśmy zamieszkać, zwracaliśmy uwagę na to, czy w okolicy można pograć w golfa. Skończyło się na domu w podwarszawskim Rajszewie - miejscowości słynącej głównie z ogromnego pola golfowego - opowiada Joanna.

Andrzej Strzelecki jest także wielkim miłośnikiem porcelanowych butów. Zbiera je od lat, a jego kolekcja liczy już ponad sto pantofelków.

- Lubię na nie patrzeć, bo to małe arcydziełka. Dużo chętniej zbierałbym pieniądze, ale nie mogę, bo wydaję je na buciki z porcelany, co jest formą odreagowania na niepowodzenie w zbieraniu forsy - śmieje się Strzelecki.

- Andrzej ma niezwykłe poczucie humoru i ogromny dystans do życia i dzięki temu nigdy się przy nim nie nudzę.- twierdzi Joasia.

Andrzej Strzelecki kończy w sobotę - 4 lutego - 60 lat. Wciąż jednak czuje się bardzo młodo i w ogóle nie myśli o upływającym czasie.

- Kiedy ma się u boku taką kobietę jak Joasia, nie jest trudno wciąż zachowywać młodość. Jej optymizm i energia to dla mnie najlepszy środek odmładający - mówi Jubilat.

Artykuł pochodzi z kategorii: Gwiazdy

Agencja W. Impact

Reklama