Reklama

Magda Prokopowicz. Teraz „Chemia”

Środa, 19 sierpnia 2015 (14:31)

Założycielka Fundacji Rak’n’Roll Magda Prokopowicz zmarła na nowotwór piersi 22 czerwca 2012 roku. Do końca walczyła o to, by chorym na raka żyło się lepiej.

Gdy mąż założycielki Fundacji Rak’n’Roll Magdaleny Prokopowicz, Bartek, zabierał się za pracę nad filmem „Chemia”, nie mógł przypuszczać, jak wielki sukces wstrząsający obraz odniesie. Co ciekawe, stało się to na długo przed oficjalną polską premierą, którą zapowiedziano na 2 października 2015 roku... Reżyserski debiut Prokopowicza, w którym opowiada o związku z chorą na raka Magdaleną, jej walce i śmierci, już wzbudził sympatię poważnych krytyków w Stanach Zjednoczonych!

Amerykanie zachwycają się na potęgę – Leo Barraclough z magazynu „Variety” twierdzi, że tak odważnego dramatu jeszcze nie było. „Chemię” zachwala także prestiżowy „Hollywood Reporter”, a opublikowany w sieci zwiastun zbiera pochlebne komentarze internautów. My zaś przypominamy, że rok temu nominację do Oscara otrzymał dokument „Joanna” Anety Kopacz opowiadający o ostatnich dniach życia Joanny Sałygi, autorki bloga „Chustka”, która była przyjaciółką założycielki Fundacji Rak’n’Roll.

Razem organizowały akcje wspierające osoby cierpiące na choroby nowotworowe. To m.in. dzięki Fundacji odnowiono poczekalnię w przychodni warszawskiego Centrum Onkologii. Mamy pewność, że „Chemia” (wzruszający film o miłości, nadziei i śmierci) może liczyć nie tylko na nominację... Byłby to po „Idzie” drugi polski Oscar. Pomarzyć wolno.

Artykuł pochodzi z kategorii: Gwiazdy

Tele Tydzień

Reklama