Reklama

Marcin Dorociński. Drugi sezon serialu „Pakt”

Poniedziałek, 30 maja 2016 (13:35)

Aż do lipca potrwają zdjęcia do drugiego sezonu serialu „Pakt”. Powstanie sześć premierowych odcinków, które zobaczymy jesienią w HBO.

Realizacja pierwszego sezonu „Paktu” była wyjątkowo męcząca. – Zrealizowaliśmy sześć odcinków w 70 dni zdjęciowych – mówił w wywiadzie Marcin Dorociński, grający rolę dziennikarza śledczego, Piotra Grodeckiego. Czy teraz będzie lżej?

Polska rzeczywistość

– Rozpisana na polską rzeczywistość historia kolejnego śledztwa Piotra to świetny materiał, by przyjrzeć się mechnizmom władzy, uwikłaniu ludzi oraz dynamice relacji między nimi – mówi Leszek Dawid, który w drugiej serii zastąpił za kamerą reżysera Marka Lechkiego.

– Pierwszy sezon „Paktu” był wydarzeniem na naszym rynku, z tym większą przyjemnością przyjąłem propozycję realizacji drugiego sezonu – zdradza Dawid. Warto dodać, że reżyser i Marcin Dorociński współpracowali ze sobą na planie filmu „Jestem Bogiem”.

Tym razem nie format!

Jak już pisaliśmy (TT/10), drugi sezon „Paktu” powstaje na podstawie oryginalnego, polskiego scenariusza! Napisali go Marcin Kubawski, Jarosław Kamiński, Andrzej Gołda i Maciej Kubicki.

Akcja będzie się rozgrywać w Warszawie oraz na Śląsku. Pierwsza seria „Paktu” była rodzimą wersją norweskiego serialu „Układ” (dwa ostatnie odcinki drugiego sezonu pokaże w środę 27 kwietnia o godz. 20.10 stacja Ale Kino+).

Artykuł pochodzi z kategorii: Gwiazdy

Tele Tydzień

Reklama