Reklama

Mistrzostwa aktorów w pływaniu: Zacięty pojedynek

Czwartek, 3 kwietnia 2014 (09:37)

Basen w warszawskim Aninie stał się wodną areną, na której znani i lubiani ze szklanego ekranu walczyli o tytuł Mistrza Aktorów w pływaniu.

Niedzielny poranek 9 marca wielu aktorów spędziło aktywnie, próbując dowieść, kto spośród nich zasługuje na miano najlepszego pływaka. O tytuł walczyli m.in. Waldemar Błaszczyk („Na Wspólnej”), Piotr Duda („Samo życie”), Kamil Przystał („Przystań”) i Mateusz Banasiuk („Pierwsza miłość”).

Honorowy remis

W tym roku, po raz pierwszy w historii, tytuł Mistrza Polski przyznano dwóm aktorom: Mateuszowi Banasiukowi oraz Piotrowi Dudzie. Panowie zdobyli taką samą liczbę punktów. Dla Mateusza Banasiuka to nie pierwszy raz na podium.

– Przygotowywałem się do roli zawodowego pływaka w filmie „Płynące wieżowce”. Przez 3-4 miesiące ćwiczyłem na basenie pod okiem trenera – rok temu wspominał aktor odbierając puchar.

Widać pływanie weszło mu w nawyk, bo i w tym roku pokazał mistrzowską formę. Wśród pań tytuł najlepszej obroniła Magdalena Kajrowicz („Rezydencja”). Sił w wodzie spróbowała także Gabriela Czyżewska („Na dobre i na złe”), Tatiana Sosna-Sarno („Alternatywy 4”) oraz Agata Sasinowska („Na dobre i na złe”).

Gość specjalny

Aktorzy znakomicie poczuli ducha sportowej rywalizacji. Wszyscy zawodnicy startowali w kilku kategoriach (kraul, żabka, delfin) oraz na różnych dystansach.

Po zakończeniu konkursu medale zwycięzcom wręczyła prezydent Warszawy – Hanna Gronkiewicz-Waltz.

NHL

Artykuł pochodzi z kategorii: Gwiazdy

Tele Tydzień

Reklama