Reklama

Najważniejsze wydarzenia 2011 r.!

Sobota, 31 grudnia 2011 (16:42)

Miniony rok był niezwykle ciekawy pod względem wydarzeń w rodzimym show-biznesie. Skandale z udziałem gwiazd, rozstania, wielkie sukcesy... Przypomnijmy sobie, czym żyliśmy w 2011 r.!

Zdjęcie

  Robert Więckiewicz został doceniony na łamach amerykańskiej prasy w obrazie "W ciemności" Agnieszki Holland /AKPA
  Robert Więckiewicz został doceniony na łamach amerykańskiej prasy w obrazie "W ciemności" Agnieszki Holland
/AKPA

Skandale

Sztuka czy rozrywka?

Do kulminacji konfliktu, który zrodził się między Grażyną Szapołowską a Dyrektorem Atrystycznym Teatru Narodowego doszło w pewien kwietniowy, sobotni wieczór. Wtedy nie odbył się spektakl "Tango" Sławomira Mrożka z udziałem Szapołowskiej. Powodem była nieobecność aktorki, która w tym czasie uczestniczyła w emitowanym na żywo show TVP 2 "Bitwa na głosy". Jan Englert wyszedł na scenę i powiedział, że spektaklu nie będzie. - Grażyna Szapołowska podjęła decyzję taką, że ważniejszy jest dla niej występ w telewizji, co jest niezgodne z etyką i regulaminami teatralnymi. Aktorka wydała oświadczenie, w którym twierdzi, że informowała o konflikcie terminów na długo wcześniej. Jednak została zwolniona z Teatru Narodowego.

Aktorska balanga i bójka z policją

W marcu stołeczna policja otrzymała doniesienie, że pijany mężczyzna próbuje zatrzymać jadące samochody. Na miejscu okazało się, iż sprawcami całego zajścia byli trzej młodzi, serialowi aktorzy. Antoni K., Jakub W. oraz Michał L. wdali się w szarpaninę z policjantami, a jednemu z funkjonariuszy zwichnęli palec. Dwóch aktorów trafiło do izby wytrzeźwień, jeden do policyjnego aresztu. Sprawa skończyła się na zarzutach o naruszenie nietykalności cielesnej policjanta i sprawie w sądzie.

Największe rozstania

Doda i Nergal

Doda okazała serce, gdy jej ukochany zachorował na białaczkę. Była przy nim, apelowała do Polaków, aby zarejestrowali się w banku dawców szpiku. Miedzy nimi było dobrze przez pewien czas. Kiedy Nergal wyzdrowiał i opuścił szpital, okazało się, że nie jest już tak pewien swoich uczuć i zerwał z Dodą. Piosenkarka żartowała, że jest jedyną kobietą, z którą nie wytrzymał sam diabeł.

Monika Krogulska i Mateusz Damięcki

Można by powiedzieć: Ach! Co to był za ślub! Przystojny aktor, po dwóch latach narzeczeństwa ożenił się ze śliczną Moniką Krogulską. Miłość i wierność para ślubowała sobie w kościele w Wilanowie. Ona w pięknej sukni od Macieja Zienia, on w eleganckim garniturze wzbudzali zachwyt zaproszonych gości. Nikt nie przypuszczał, że tak smutno wszystko się zakończy. Małżeństwo Damięckich okazało się jednym z najkrótszych w polskim show-biznesie. Para rozstała się po 8 miesiącach wspólnego życia.

Mega zaskoczenie

Katarzyna Skrzynecka wyleciała z "Tańca z gwiazdami"

Przez 10. edycji była prowadzącą popularnego show TVN. Jednak jesienią już jej nie zobaczyliśmy. Tego chyba nikt się nie spodziewał, a już z pewnością sama zainteresowana, która dowiedziała się na kilka dni przed rozpoczęciem 13. edycji, że w niej nie wystąpi. Producenci zdecydowali, że Skrzynecką zastąpi Natasza Urbańska, której udział w programie podzielił widzów.

Anna Mucha została mamą

Aktorka, która kilka lat temu mocno krytykowała macierzyństwo, zszokowała wszystkich wieścią o tym, że jest w ciąży. Nikt chyba nie wyobrażał sobie Muchy, której przypisuje się miano skandalistki, w roli mamy. Jednak tak się stało. W listopadzie przyszła na świat córeczka Stefania. Ojcem dziewczynki jest partner Anny, Marcel Sora.

Aktorskie sukcesy

Robert Więckiewicz wielkim aktorem

Jeden z najzdolniejszych aktorów w Polsce. Potrafi rozbawić, wzruszyć i wstrząsnąć. W "Baby są jakieś inne" narzeka na płeć piękną, w "Wymyku" jawi się jako introwertyk i postać niezwykle skomplikowana. W obrazie Andrzeja Wajdy zobaczymy go w roli legendarnego Polaka - Lecha Wałęsy. Z kolei w produkcji Agnieszki Holland " W ciemności", który jest polskim kandydatem do Oscara, wciela się w Leopolda Sochę, Polaka ze Lwowa, który pomaga uciekinierom z getta. Aktor za tę rolę został doceniony przez najsłynniejszy dziennik na świecie - The New York Times.

Weronika Rosati w serialu z Dustinem Hoffmanem

Kariera Weroniki Rosati nabiera rozpędu. O roli u boku Dustina Hoffmana marzy wiele młodych aktorek. W amerykańskim serialu "Luck" Rosati, po raz pierwszy w swojej karierze, zdecydowała się na udział w rozbieranej scenie. Aktorka wciela się w Naomi - krupierkę w kasynie. Na planie nie tylko pracowała z Hoffmanem, ale również z innymi sławami Hollywood, m.in. Nickiem Nolte oraz Dennisem Farinem. Premiera "Luck" w poniedziałek 30 stycznia o 20:10 w HBO.

Śmierć w serialach

Hanka Mostowiak nie żyje

Małgorzata Kożuchowska po 11 latach pracy w "M jak miłość" postanowiła rozstać się z serialem i ze swoją postacią Hanką Mostowiak. Kożuchowska napisała oświadczenie, w którym wyznała, że to nie jest łatwa decyzja. Tą wypowiedzią wzbudziła sensację. Wtedy też pojawiły się domysły jak zniknie z ekranu Hanka? No i stało się. 7 listopada Hanka zginęła na oczach milionów widzów. Jej śmierć wywołała mnóstwo komentarzy na forach internetowych. A to dlatego, że auto Hanki wjechało w niepozorny stos kartonów… Żartom na ten temat nie ma końca.

Piotr Cyrwus żegna się z rolą Ryśka Lubicza

Po 15 latach grania w "Klanie" Piotr Cyrwus zdecydował się pożegnać z serialem. Aktor otrzymał propozycję etatu w Teatrze Polskim i postanowił z niej skorzystać. Od 1 stycznia 2012 r. zostanie członkiem zespołu artystycznego tej sceny.

- Decyzja o rozstaniu z "Klanem" była jedną z najtrudniejszych - o ile nawet nie najtrudniejszą - jakie przyszło mi podjąć w moim zawodowym życiu - zdradził Piotr Cyrwus. - Uznałem jednak, że wszystko, co mogłem dać z siebie Ryszardowi Lubiczowi, już dałem i wszystko, co mogłem od niego dostać, dostałem. Doszedłem do wniosku, że żeby otworzyć nowe drzwi, trzeba zamknąć za sobą stare.

Artykuł pochodzi z kategorii: Gwiazdy

Reklama