Reklama

Niebezpieczny urok Antka Pawlickiego

Sobota, 7 stycznia 2012 (10:45)

Antek Pawlicki przyjmując główną rolę w filmie "Big Love", podjął się niełatwego zadania. W filmie nie brakuje odważnych i trudnych scen, a Maciek, w którego wciela się Antek, jest bohaterem bardzo niejednoznacznym.

Zdjęcie

  Antoni Pawlicki jako Maciek /materiały prasowe
  Antoni Pawlicki jako Maciek
/materiały prasowe

Postać, którą w "Big Love" gra Antek Pawlicki, w niczym nie przypomina bohaterów, z którymi kojarzą go widzowie. Zdolnego i przystojnego absolwenta warszawskiej Akademii Teatralnej zazwyczaj można było oglądać w filmach historycznych, takich jak "Katyń" czy serial "Czas honoru", oraz komediach - "Dlaczego nie!", "Święta krowa" czy "Los numeros". Filmowy Maciek jest pociągający, inteligentny i nieprzewidywalny. Kocha bardzo mocno. To typ samca alfa.

Zdjęcie

   
/materiały prasowe

- Maciek, którego gram, ma dwadzieścia kilka lat, jest atrakcyjny i nie lubi podporządkowywać się zasadom. Poznaje kilka lat młodszą Emilię (Aleksandra Hamkało), która się w nim zakochuje i wkrótce razem zamieszkują. Tylko, że Emilia zaczyna robić karierę i staje się coraz bardziej samodzielna, czego Maciek nie może znieść. W końcu rozstają się, ale nie są w stanie zerwać łączącej ich więzi - opowiada o swoim bohaterze Antek. - To jest film o miłości, która jest heroiną, która uzależnia i staje się toksyczna - dodaje.

Antek do tej roli przygotowywał się pod wieloma względami. Przez trzy miesiące przed rozpoczęciem zdjęć odbywał indywidualny trening fizyczny, rozbudowujący mięśnie. Najtrudniejsze jednak było wejście w postać. - Antek najlepiej spośród kandydatów do roli zrozumiał postać Maćka. I potrafił ją świetnie zagrać - mówi o Pawlickim Barbara Białowąs, reżyserka filmu. - Poza tym szybko porozumiał się z Olką, potrafili razem wydobyć z siebie niezbędną chemię. I, co bardzo istotne, zgodził się na granie w scenach erotycznych. Miał ekstrawaganckie pomysły i to mi się spodobało - podsumowuje Białowąs.

Premiera filmu "Big Love" już 10 lutego 2012.

Artykuł pochodzi z kategorii: Gwiazdy

Reklama