Reklama

Shirley MacLine: Nie zwalnia tempa

Wtorek, 29 lipca 2014 (14:18)

Występuje na scenie, w telewizji i na dużym ekranie. Jest autorką ośmiu świetnie sprzedających się książek, poświęconych duchowej naturze człowieka oraz reinkarnacji. I choć niedawno Shirley McLaine skończyła 80. lat, nie zamierza zwalniać tempa.

W Hollywood ma status wielkiej gwiazdy, a jednocześnie jest jedną z nielicznych, które nie walczą desperacko z upływem czasu.

– Lubię zmarszczki. To moje odznaczenia. Pokazują, że żyłam – tłumaczy aktorka.Na premierę czekają dwa filmy z jej udziałem – dramat „Wild Oats” oraz komedia „The Locals”.

Niezwykła historia ogrodnika

Tymczasem możemy sobie przypomnieć doskonały komediodramat „Wystarczy być”(1979). Obraz jest ekranizacją powieści polskiego pisarza Jerzego Kosińskiego. To niezwykła historia ogrodnika-analfabety, który znając świat głównie z telewizji, zostaje przypadkowo wciągnięty w życie elit Waszyngtonu. Kosińskiemu zarzucano, że „Wystarczy być” jest zbyt mocno zainspirowane „Karierą Nikodema Dyzmy” Tadeusza Dołęgi-Mostowicza. Jednak hollywoodzka ekranizacja zyskała ogromne uznanie. Film otrzymał nominacje do Oscara i zdobył dwa Złote Globy.

JBJ

Artykuł pochodzi z kategorii: Gwiazdy

Tele Tydzień

Reklama