Reklama

Singielka. Michał Sitarski

Czwartek, 3 marca 2016 (13:34)

– Jestem przeciwieństwem serialowego Andrzeja – mówi aktor. – Jednak bardzo lubię mojego bohatera, ta rola jest dla mnie prawdziwym wyzwaniem – dodaje.

Służbista, okropny pedant i ekscentryk – tak można powiedzieć o Pańskim bohaterze, Andrzeju, zwanym Fakturem – księgowym portalu „Co tam?”...

Wszystkie postaci tego serialu są wyraziste, co jest zasługą scenarzystów, którzy skonstruowali je w taki sposób, że tylko wejść i grać!

Jednak spośród nich nikt nie jest tak dziwny jak Faktur.

Rzeczywiście jego skrupulatność sięga absurdu, pokazujemy go niejako w krzywym zwierciadle, w końcu „Singielka” to serial komediowy. Myślę jednak, że są tacy ludzie, dla których porządek jest najważniejszy, choć ja sam do nich nie należę.

Jestem do tego stopnia inny niż mój bohater, że niektórzy na planie nie poznają mnie, nim włożę obowiązkowy garnitur Andrzeja. Prywatnie stanowię jego przeciwieństwo – lubię twórczy nieład, a bałagan towarzyszy mi zawsze i wszędzie, ku utrapieniu najbliższych (śmiech).

Anna Oberc, wcielająca się w Monikę, przyznała, że kiedy wchodzi Pan na plan, nie może się powstrzymać od śmiechu.

Nie tylko ona, wszyscy się nieźle tam bawimy, z przyzwoleniem zresztą reżyserów. Dają nam przy tym furtkę do improwizacji, więc jest wesoło i inspirująco.

Wiemy już, że Monice uda się usidlić księgowego, zmieniając go nie do poznania. Co znaczy siła kobiety!

Nie tylko kobiety, ale szerzej – uczucia, bo o tym opowiada ten serial, z perspektywy wielu bohaterów. Każdy w życiu szuka szczęścia na różne sposoby, nie odmawiałbym go i Andrzejowi. Jest taki sam jak inni, chociaż może nieco trudniejszy. Będzie musiał dokonać kalkulacji – miłość w zamian za kompromis czy samotność. Wybierze miłość.

A więc jednak Faktur ma serce?

W tym kierunku zmierzamy. Oczywiście równo odmierzonymi krokami (śmiech), taką już ma konstrukcję. Przyznam, że pomimo tych jego dziwactw i śmiesznostek, bardzo lubię tę postać, a wcielanie się w nią to dla mnie przyjemne wyzwanie.

Rozmawiała Jolanta Majewska

Artykuł pochodzi z kategorii: Gwiazdy

Tele Tydzień

Reklama