Reklama

Święto polskiego kina. 40. Festiwal Filmowy w Gdyni

Piątek, 25 września 2015 (10:32)

Okrągła rocznica gdyńskiego festiwalu przyciągnie wielkie gwiazdy, które zaprezentowały się w najlepszych filmach.

W poniedziałek 14 września rusza jubileuszowy, 40. Festiwal Filmowy w Gdyni. I choć pogoda może gościom spłatać figla, dobrych humorów wynikających z wyjątkowo atrakcyjnego programu nikomu nie powinno zabraknąć. Wszystko wskazuje bowiem na to, że tegoroczna „Gdynia” będzie wydarzeniem, jakich nad polskim morzem jeszcze nie było.

Gwiazdy w zasięgu ręki

Co nas czeka? Choćby przegląd filmów milicyjnych „Kryptonim mord”, skarby kina przedwojennego, pokazy w języku migowym. Oprócz tego „Czysta klasyka” z przebojami lat 70., wystawa „Filmy Romana Polańskiego w plakacie”, promocje książek, spotkania z twórcami, wreszcie to, co najważniejsze – ostra rywalizacja o słynne Złote Lwy.

Zainteresowanie biletami na pokazy jest ogromne. W dodatku ci, którzy lubią przyglądać się gwiazdom z bliska, mają szansę spotkać je w kawiarenkach i na nadmorskich bulwarach.

Zacięta rywalizacja

Jury, w którym pod przewodnictwem Allana Starskiego zasiądą takie znakomitości jak m.in. Grażyna Szapołowska czy Anna B. Sheppard, obejrzy 18 filmów w konkursie głównym.

Który z nich ma szansę oczarować obra dujących w Teatrze Muzycznym jurorów? Dowiemy się 19 września. Uroczystość wręczenia nagród poprowadzą Grażyna Torbicka i Tomasz Kot.

Artykuł pochodzi z kategorii: Gwiazdy

Tele Tydzień

Reklama