Reklama

Sykut uzależniła się od sportowych przeżyć

Czwartek, 4 października 2012 (14:04)

Na początku lipca zrealizowała cel numer jeden, biorąc udział i docierając do mety podczas morderczego triathlonu w Suszu. W ostatni weekend września pierwszy raz w życiu przebiegła maraton. - To dopiero początek - zapewnia Paulina Sykut, prowadząca "Tylko muzyka. Must be the music", która pokochała sport i bieganie.

Zdjęcie

Paulina Sykut-Jeżyna /  /Polsat
Paulina Sykut-Jeżyna
/ /Polsat

Stanęła na mecie 34. Maratonu Warszawskiego, przebiegając 42 km trasy wraz z 7 tys. uczestników. Przebiegła w dobrym czasie jak na amatora i debiutanta, pokonując trasę w 4 godziny 11 minut.
Paulina tak wspomina swój bieg: - To było bardzo fajne przeżycie. Cudowni byli kibice, którzy nas dopingowali. Pierwsze 20 kilometrów się rozgrzewałam, tuż po dostałam skrzydeł, poczułam się mocna... zaczęłam biec szybciej, wyprzedzać innych na podbiegach i wtedy zdałam sobie sprawę, że mogę powalczyć o dobry czas. Udało się.

Zdjęcie

Paulina Sykut uwielbia biegać
/ /PolsatPaulina zafascynowała się sportem, szczególnie bieganiem, gdy na planie programu "Atleci" w Polsacie Sport zaczęła promować bieganie z Pawłem Januszewskim i Przemysławem Iwańczykiem. Postanowiwszy, że wystartuje w triathlonie w Suszu, zdecydowała się na poważne treningi.
- Trenowałam pięć razy w tygodniu, biegając od 15 do 30 km, pływając i jeżdżąc na rowerze. Po triathlonie skupiłam się już tylko na bieganiu, a że zdawałam sobie sprawę jak intensywny to wysiłek, to wiedziałam czego się spodziewać - przyznała Paulina.

W krótkim czasie sport stał się dla Pauliny bardzo ważny, ale dziś nie potrafi wskazać, która z dyscyplin bardziej jej odpowiada.
- Stopień trudności obu jest podobny. Triathlon to 3 dyscypliny, w tym 21,5 km biegu, maraton - wiadomo - sam bieg, ale ja lubię biegać i cieszę się, że nie muszę wybierać, mogąc wziąć udział w obu imprezach. Od takich sportowych przeżyć można się uzależnić - mówi Paulina i zapowiada, że dla niej to dopiero początek.

W najbliższą niedzielę będziecie mogli zobaczyć Paulinę Sykut w pierwszym półfinałowym odcinku na żywo "Tylko muzyka. Must be the music".

Artykuł pochodzi z kategorii: Gwiazdy

Reklama