Reklama

Syn idzie w jej ślady

Czwartek, 31 maja 2012 (15:07)

Katarzyna Figura przez lata była symbolem seksu niemal na miarę Marilyn Monroe. Udowodniła jednak, że uroda to nie jedyny jej atut. Jest świetną aktorką.

Zdjęcie

/fot  /AKPA
/fot /AKPA

Katarzyna Figura została zauważona szybko, jeszcze w czasie studiów w szkole aktorskiej. Wtedy to, po udziale w takich filmach jak: "Ga, Ga. Chwała bohaterom", "Pociąg do Hollywood", czy "Kingsajz" stała się gwiazdą. Katarzyna Figura ma za sobą też doświadczenia pracy w Hollywood.

Zdjęcie

Katarzyna Figura z synem Aleksandrem
/fot /AKPA

Cytat

– Chcę przeżyć życie ciekawie. Dążę do tego, by być wolna

U Altmana

W 1992 r. reżyser Robert Altman zaproponował jej główną rolę w swoim filmie "Gracz". Niestety, producent zażądał, by wystąpiła gwiazda i ostatecznie zagrała Greta Scacchi. Figura pojawiła się tylko w jednej scenie. Jednak dwa lata później wystąpiła w kolejnym filmie Altmana "Pret-a- Porter". - Kariera w Hollywood zdarza się tylko niektórym, ale to zbieg kosmicznych sytuacji - oceniła po latach aktorka.- Poza tym, żeby w Hollywood zrobić karierę, trzeba być bardzo młodym. Ja miałam 29 czy 30 lat i na ich standardy byłam staruszką.

Wciąż jest na topie

Choć trudno w to uwierzyć, aktorka skończyła niedawno 50 lat! - Widzę swoje zmarszczki, sylwetkę już nie taką, jak miałam kiedyś... Ale nie tęsknię za tym, co było. Podobam się sobie taka, jaka jestem teraz - zapewnia. I może w tej akceptacji należy upatrywać źródeł jej zawodowych sukcesów. Chociaż lata mijają, aktorka nie narzeka na brak propozycji. Reżyserzy wiedzą, że nikt inny nie poradzi sobie tak świetnie w rolach trudnych, wyzywających.

Najważniejsza rola

Gwiazda podkreśla, że siłę do kolejnych wyzwań i pozytywną energię czerpie z miłości - szczególnie tej do dzieci. Ma ich troje: syna Aleksandra, z poprzedniego małżeństwa oraz dwie córki: Koko Claire i Kaszmir Amber ze związku z Kaiem Schoenhalsem. - Moje dzieci nadają mojemu życiu sens. Bycie ich mamą to moja najważniejsza rola - przyznaje. Ostatnio ma kolejny powód do radości. Jej pierworodny syn postanowił zostać aktorem. Być może kiedyś zobaczymy ich razem na ekranie?

Tymczasem niebawem (13 lipca) wejdzie do kin "Yuma", najnowszy film z udziałem Katarzyny Figury.

Joanna Bogiel-Jażdżyk

Artykuł pochodzi z kategorii: Gwiazdy

Tele Tydzień

Reklama