Reklama

Zbigniew Wodecki. Prawdziwy artysta

Czwartek, 14 stycznia 2016 (13:33)

Multiinstrumentalista (gra na skrzypcach, trąbce i fortepianie), znakomity wokalista i do tego kompozytor. Zbigniew Wodecki jest artystą, który nie mieści się w żadnej z szufladek. Bliskie są mu jazz, piosenka liryczna z pogranicza poetyckiej, ale też wakacyjne przeboje.

To właśnie on został wybrany do zaśpiewania tytułowej piosenki w serialu „Pszczółka Maja” (co ciekawe, w czeskiej wersji śpiewał ją Karel Gott). I mimo tych wszystkich sukcesów Zbigniew Wodecki jest niezwykle skromnym człowiekiem.

– Na każdym koncercie trzeba być na najwyższym poziomie, oczywiście, o ile człowiek jest uczciwy – mówi. – Nie szpanować, tylko pracować, i mieć świadomość, że jest wiele osób, którym się nie udało, a są lepsze od nas.

TVP Kultura przypomni koncert Zbigniewa Wodeckiego, zarejestrowany w 2004 roku. Artyście towarzyszyła orkiestra Zbigniewa Górnego oraz goście. Nie zabrakło największych przebojów, takich jak: „Zacznij od Bacha”, „Izolda”, „Basia”, „Chałupy welcome to”. Po prostu muzyczna uczta z Wodeckim!

Artykuł pochodzi z kategorii: Gwiazdy

Tele Tydzień

Reklama