Reklama

Arrow: Serial inspirowany popularnym komiksem

Piątek, 13 grudnia 2013 (10:45)

Zielone strzały przerywają życie przestępców, którzy byli pewni bezkarności. Nocny mściciel bierze w obronę ofiary w serialu inspirowanym przez popularny komiks.

Pięć lat po zatonięciu jachtu miliardera zostaje odnaleziony jeden z pasażerów. To syn właściciela statku Oliver Queen (Stephen Amell). Nikt już na to nie liczył, wszystkich uczestników rejsu uznano za zmarłych. Młody mężczyzna przeżył na bezludnej wyspie, do której dotarł pontonem ratunkowym.

Kiedy wraca do domu, jego rodzina i bliscy zauważają, że Oliver bardzo się zmienił. Początkowo uważają, że to efekt dramatycznych przeżyć, który minie po okresie rekonwalescencji. Okazuje się jednak, że zmiany osobowości są trwałe.

Wcześniej młody człowiek był typowym spadkobiercą fortuny, utracjuszem beztrosko korzystającym z uciech życia. Teraz jest poważny, skupiony, dużo czasu spędza w samotności. Chce też naprawić błędy z przeszłości, a zwłaszcza pojednać się ze swoją byłą dziewczyną Laurel (Katie Cassidy).

Oliver w tajemnicy tworzy też swoją drugą tożsamość – łucznika walczącego ze złem. Pod osłoną nocy jako Arrow strzałami wymierza sprawiedliwość złoczyńcom.

Dar ojca

Miastu pilnie potrzebny jest taki strażnik. Od dawna kwitną w nim podejrzane interesy. Bez winy nie jest nawet rodzinna firma Olivera, korumpująca lokalnych polityków i przechwytująca dochodowe interesy na styku z sektorem publicznym.

Stopniowo będziemy dowiadywać się coraz więcej o katastrofie na Pacyfiku i losach Olivera.

Okaże się, że jacht nie zatonął w wyniku sztormu. A ojciec młodego człowieka zapłacił życiem, by stworzyć mu szansę ocalenia. Dał też tajemniczy depozyt, dzięki któremu Arrow wie dokładnie, co mają na sumieniu lokalni biznesmeni i politycy.

Mistrz z wyspy

Wyjdzie też na jaw, że wyspa wcale nie była tak całkiem bezludna, jak się wydawało. Oliver spotkał tam kogoś, kto przekazał mu swoje umiejętności.

Po forsownych treningach stał się fenomenalnym łucznikiem i uzyskał nadludzką niemal sprawność. Stał się też znawcą leczniczych i trujących roślin.

Serial nawiązuje do popularnego od lat 40. XX w. cyklu komiksów Green Arrow, czyli Zielona Strzała. To gratka dla miłośników akcji i efektów specjalnych.

IP

Artykuł pochodzi z kategorii: Rozmaitości

Tele Tydzień

Reklama