Reklama

Co w telewizji dla dzieci

Poniedziałek, 16 września 2013 (10:30)

Stacje telewizyjne bardzo dbają o najmłodszych widzów. Oferta bajek dla dzieci jest niezwykle bogata. Nawet najbardziej wybredny młody telewidz znajdzie w niej coś dla siebie.

Oprócz najnowszych produkcji nasi milusińscy mają szansę poznać bajki z dzieciństwa swoich rodziców.

Mimo upływu lat nadal bawią i wzruszają kolejne pokolenie. Mike, Tulistworek i Po Do maluchów adresowana jest bajka „Rycerz Mike”, która przenosi widzów w czasy średniowiecza pełne magicznych przygód, nieustraszonych rycerzy, bajkowych zamków, pięknych księżniczek.

„Henio Tulistworek”

Spodoba im się także serial animowany „Henio Tulistworek” opowiadający o przygodach bardzo sympatycznego, pięcioletniego stworka – Henia, jego przyjaciół i rodziny.

Nieco starsze dzieci rozbawią perypetie dzielnej pandy, czyli „Kung Fu Panda – legenda o niezwykłości”.

"Dziwne przygody Koziołka Matołka”

Urocze bajki retro Osobną propozycją są bajki naszego dzieciństwa. Każdy chyba oglądał „Plastusiowy pamiętnik”, którego bohaterem był mieszkajacy w piórniku uroczy plastelinowy ludzik. Emocje wzbudzały „Dziwne przygody Koziołka Matołka” – naiwnego poczciwca, który tak bardzo chciał dotrzeć do Pacanowa.

Natomiast fabularna bajka „Przyjaciel wesołego diabła”dowodziła, że nawet mieszkańcowi piekła nieobce są przyjaźń i lojalność. Teraz dzięki powtórkom te stare bajki możemy pokazać naszym dzieciom.

JBJ

Artykuł pochodzi z kategorii: Rozmaitości

Tele Tydzień

Reklama