Reklama

Dobry dinozaur. Optymistyczna bajka

Środa, 9 grudnia 2015 (09:32)

Disney zaprasza na optymistyczną bajkę dla małych i dużych widzów, w której drogą do przemiany charakteru okaże się przyjaźń inteligentnego dinozaura z małym jaskiniowcem...

Chyba każdy z nas zadał sobie choć raz to pytanie: co by było, gdyby? Tym razem dotyczy ono dinozaurów. Czy potraficie wyobrazić sobie alternatywną wersję dziejów naszej planety, w której rozpędzona asteroida nigdy nie uderzyła w Ziemię, a prastare gady wcale nie wymarły?

Autorzy filmu „Dobry dinozaur” proponują nam wyprawę do takiej właśnie rzeczywistości. Jej bohaterami są mały apatozaur Arlo (dubbing: Olaf Marchwicki) i ludzkie dziecko – jaskiniowiec Bąbel (Jack Bright, ten sam aktor dziecięcy, który użycza postaci głosu w wersji oryginalnej).

A teraz do rzeczy. Oto w pięknym parku – chciałoby się rzec, jurajskim – żyje rodzina dinozaurów. Tata (Olaf Lubaszenko) jest silny, pewny siebie, niczego się nie boi. Marzy mu się, żeby taka była trójka jego dzieci: dwóch chłopców i dziewczynka.

Niestety, oczekiwania rodziców nie zawsze się spełniają. Arlo jest bowiem wyjątkowo tchórzliwym stworzeniem. Rodzeństwo prześciga go wzrostem, wykonywanie prac i obowiązków domowych także przychodzi im z większą łatwością, przez co niezdarność brata staje się jeszcze wyraźniejsza. Malec robi wszystko, by zaimponować gadziej familii, jednak raz za razem ponosi klęskę...

Oczywiście jest ktoś, kto nie daje za wygraną: olbrzymi i mądry tata! Cały czas wierzy, że syna stać na więcej. Dlatego wyznacza mu zadania, dzięki którym dinozaur może zasłużyć na szacunek innych. Niestety, podczas pracy nad jednym z nich (chodzi o złapanie szkodnika, który wyjada pożywienie ze spiżarni) Arlo ponosi sromotną porażkę, jego gniew doprowadza zaś do tego, że gubi się w głuszy.

Chcecie wiedzieć, czy odnajdzie drogę do jedynego miejsca na świecie, w którym czuje się bezpiecznie? Sami jesteśmy tego ciekawi! Z pewnością będzie to fantastyczna, choć niebezpieczna przygoda i niezwykła próba charakteru.

W dodatku Arlo pozna kogoś, kto okaże się jego wielkim sprzymierzeńcem – małego jaskiniowca Bąbla: chłopca ciekawskiego i odważnego, który przywiąże się do niego niczym... domowy psiak.

Maciej Misiorny

Tytuł: The Good Dinosaur Reż.: Peter Sohn Muzyka: Mychael Danna W polskiej wersji jęz.: Olaf Lubaszenko, Katarzyna Żak, Olaf Marchwicki, Jerzy Kryszak, Artur Andrus, Marian Dziędziel, Julia Siechowicz, Marcin Przybylski. USA 2015 Dystr.: Disney

Artykuł pochodzi z kategorii: Rozmaitości

Tele Tydzień

Reklama