Reklama

Dom - film dla dzieci

Wtorek, 21 kwietnia 2015 (13:30)

Fioletowy kosmita trafia na Ziemię i... zaprzyjaźnia się z amerykańską dziewczynką. Urocza rozrywka dla całej rodziny – rewelacyjna na poprawę humoru.

Prawda, że wygląda osobliwie? Wielka, kwadratowa głowa, fioletowa skóra i niewyczerpane pokłady optymizmu. Coś takiego nie ma prawa chodzić po Ziemi! A jednak... chodzi. W dodatku przybyło z odległej galaktyki. I choć jest inny niż wszyscy, milutki Och z miejsca przypadnie Państwu do gustu.

Podróż dookoła świata

Wszechświat to nie byle dziura. Jest ogromny. No i żyje tu mnóstwo stworzeń, tylko jakoś nie mogą się spotkać (wiadomo – odległości!). Na przykład nastoletnia Tip.

Ma burzę uroczych kędziorków na głowie, niezły charakterek i leniwego kota Świniaka. Nie wie, że w dalekim wszechświecie żyje samotny Och. Poczciwiec właśnie wypadł z łask współbraci i schronił się na trzeciej planecie od Słońca (czyli Ziemi).

Jest najniższym rangą członkiem koczowniczej społeczności, od lat szukającej domu. Teraz plemię ruszy na poszukiwanie Ocha. On wpadnie na Tip w sklepiku. Ona zatrzaśnie go w lodówce... – Jeżeli mnie nie wypuścić, ja strzelić laserem z gałek ocznych – fuknie. – Umiesz? – zdziwi się dziewczyna. Tak! – doda Och, z nadmiaru emocji na przemian żółknąc i zieleniejąc.

Czy tak rozpoczęta znajomość ma szansę przerodzić się w coś więcej? Uwaga, to zaledwie wstęp do pasjonującej podróży połączonej z próbą uchronienia Ziemi przed kosmiczną inwazją... Warto!

Maciej Misiorny

Artykuł pochodzi z kategorii: Rozmaitości

Tele Tydzień

Reklama