Reklama

Dzwoneczek i tajemnica piratów

Poniedziałek, 22 września 2014 (14:36)

Czasami przyjaźń musi zostać wystawiona na próbę. Stanie się tak, gdy ciekawska wróżka zapragnie poznać sekrety niebieskiego pyłu. Nie ma jednak tego złego, co by na dobre nie wyszło!

Dziewczynki i chłopcy, dzieci małe, ale również te całkiem duże, będą nową odsłoną przygód Dzwoneczka (w polskiej wersji językowej – Natalia Rybicka) zachwycone. Jakże bowiem może być inaczej, skoro kolorowoskrzydła wróżka i jej koleżanki przybywają do nas prosto ze świata, w którym najważniejsze są przyjaźń, dobro, szybowanie nad zielonymi polami, oglądanie fantastycznych widowisk teatralnych i... magiczny niebieski pył?

Można nim czarować

Sami się zresztą przekonacie – leciutka jak puch substancja mieni się wszystkimi odcieniami tęczy, w zależności zaś od odcienia pomaga w dokonywaniu pasjonujących sztuczek. To dlatego w Przystani Elfów zrobi się niezłe zamieszanie, a pyłu zupełnie zabraknie!

Gdyby kózka nie skakała...

Oto ciekawska Zarina (Małgorzata Socha) zacznie – i to wbrew woli opiekuna skrzydlatych panienek, Wróża Gary’ego (Paweł Szczęsny) – badać tajne właściwości magicznej substancji. A może by tak sprawdzić, co by było, gdyby zmieszać składniki i wyprodukować pył w kolorze zielonym, fioletowym, lub różowym? O tak, różowy! To dopiero heca!

Sam Gary obiecał, że zrzuci kilt i zacznie nosić spodnie, jeśli ktoś mu taki pokaże. Choć to zabronione, a za złamanie zakazu każdą niesforną istotkę spotkać musi kara, Zarina zabiera się do roboty.

Wszyscy znamy przysłowie: gdyby kózka nie skakała, to by nóżki nie złamała. Tym razem powinno brzmieć: gdyby wróżka nie mieszała, to by z Przystani Elfów nie wyleciała. Zarina miesza, eksperymentuje, tworzy kolorowe pyłki i... zostaje wypędzona.

Daleko od koleżanek

Dzwoneczka, Jelonki, Różyczki, Mgiełki, Iskierki i Widii zamienia się stopniowo w niezłe ziółko.

Teraz jest hersztem bandy i pomaga chciwym wilkom morskim w przystosowywaniu ich pirackiego statku do podniebnych lotów. Wykorzystuje do tego pył, który wykradła z Przystani, nie zostawiając w skarbcach ani uncji. Czy Dzwoneczek odszuka Zarinę, a kraina elfów znów będzie obfitować w pył?

Tu ciekawostka – przygotujcie się na spotkanie z młodym Kapitanem Hakiem i krokodylkiem, który myśli, że jedna z wróżek jest jego mamą.

MACIEJ MISIORNY

Artykuł pochodzi z kategorii: Rozmaitości

Tele Tydzień

Reklama