Reklama

Grupa MoCarta: Pora na relaks!

Czwartek, 25 kwietnia 2013 (11:55)

– Wolimy występować w programach na żywo, bo tutaj zarówno wykonawcy, jak i realizatorzy mają „jedno życie”. Dołożymy wszelkich starań, żeby było tak, jak zaplanowaliśmy – zapewniają muzycy.

Wierzycie Panowie w terapeutyczną moc śmiechu?

– To nie jest kwestia wiary. Terapeutyczna moc śmiechu jest lub za chwilę będzie naukowo udowodniona. Przyjrzyjmy się osobom żyjącym blisko śmiechu, osobom rozśmieszającym. Stefan Friedmann wygląda młodziej od swojego wnuka, Stanisław Tym jest chodzącym świadectwem zdrowia, na widok Jabbara mdleją kobiety oraz część mężczyzn. Można tak wymieniać bez końca. Wszyscy znamy hasło „Śmiech to zdrowie”, my pójdziemy dalej – „Śmiech jest zdrowiem!”.

W odcinku, w którym się pojawicie wystąpią między innymi Artur Andrus i Andrzej Poniedzielski. To powód do stresu czy zdrowej rywalizacji?

– Do ogromnej radości oraz możliwość podglądania pracy Mistrzów! Panowie Andrzej i Artur są już klasykami polskiego kabaretu. Fantastycznie współpracują na scenie, brawurowo improwizują, obserwować ich z bliska to prawdziwa gratka!

Jesteśmy szczerze wzruszeni, że obaj Panowie nie protestowali, aby Grupa MoCarta była wraz z nimi współgospodarzami programu, lub protestowali zbyt nieśmiało. Ich obecność daje pewność wysokiego poziomu artystycznego. Jesteśmy spokojni, że będzie śmiesznie, inteligentnie.

W dzisiejszym świecie program rozrywkowy spełniający te kryteria nie jest czymś oczywistym.

Zdradzicie Panowie, czym zaskoczycie widzów?

– Jesteśmy w takim momencie przygotowań, kiedy burze mózgów osiągają apogeum, a twórczy nieład nie pozwala znaleźć nawet skrzypiec. Za chwilę nastąpi kumulacja napięcia twórczego, która zaowocuje Wielkim Wybuchem, czyli gotowym scenariuszem.

Na tym etapie przygotowań wiemy na pewno, że w programie pojawią goście, może nawet z zagranicy, a kto wie, może przybędą do nas z 1977 roku. Oczywiście będą premierowe utwory, Panowie Poniedzielski i Andrus mają już rozgrzane swoje pióra do czerwoności, a my piszemy, wymyślamy i ćwiczymy, aby rozbawić naszych Szanownych Widzów.

Jesteście mocni w aktualnych tematach, śledzicie na bieżąco wiadomości czy raczej stronicie od polityki?

– Mając w zespole Artura i Andrzeja możemy pozwolić sobie na luksus obserwowania świata polityki przez lekko przymknięte oczy. Polityka nigdy nie była motorem napędowym Grupy MoCarta, choć dzięki programowi emitowanemu „na żywo” być może pokusimy się o muzyczny komentarz najświeższego, zabawnego zdarzenia. Zobaczymy.

„Dzięki Bogu już weekend!” emitowany jest w piątkowy wieczór. To najlepsza pora na relaks?

– Każda pora jest dobra na odpoczynek. My odpoczywamy cały czas, co Państwu szczerze polecamy!

Rozm. ARTUR KRASICKI

Artykuł pochodzi z kategorii: Rozmaitości

Tele Tydzień

Reklama